موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/104486 :کد

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی

برای پشتیبانی از اسلام بسیجی هیچ‌گاه استخاره نمی‌کند

  پنجشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۵ — ۱۶:۱۶
تعداد بازدید : ۱۵۴   
 تحلیل ایران -برای پشتیبانی از اسلام بسیجی هیچ‌گاه استخاره نمی‌کند

این‌که امام فرمودند «ما امریکا را زیر پا له می‌کنیم»، ادبیات بسیجی و انقلابی است اما جملاتی نظیر «امریکا کدخداست»، با ادبیات انقلابی و بسیجی ما در تضاد است.

این‌که امام فرمودند «ما امریکا را زیر پا له می‌کنیم»، ادبیات بسیجی و انقلابی است اما جملاتی نظیر «امریکا کدخداست»، با ادبیات انقلابی و بسیجی ما در تضاد است.

 

به گزارش تحلیل ایران آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار مسوولان و اعضای بسیج دانش‌آموزی استان قزوین که به‌مناسبت آغاز هفته بسیج دانش‌آموزی برگزار شد، اظهار کرد: «بسیج»، واژه‌ای است که امید، انگیزه و نشاط را در انسان ایجاد می‌کند.

وی تصریح کرد: مردم ما پیش از انقلاب اسلامی مورد تحقیر مستکبران و عوامل داخلی آن‌ها قرار می‌گرفتند و این تفکر بسیجی بود که ما را از زیر بار ظلم و ستم مستکبران خارج کرد و به عزت رساند.

امام‌جمعه قزوین با تأکید بر این‌که بسیجی بیدارتر، هوشیارتر و آزادتر از دیگران است، اضافه کرد: خیلی‌ها برای این‌که از اسلام حمایت کنند، استخاره می‌کنند؛ در حالی‌که بسیجی برای حمایت و پشتیبانی از اسلام هیچ‌گاه استخاره نمی‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین تأکید کرد: بسیجی هر زمان تشخیص دهد که باید از دین دفاع کند، نگران آن نیست که با انجام این کار ممکن است لطمه‌ای به او وارد شود و یا موقعیت دنیای او متزلزل شود.

وی با بیان این‌که آن کسانی که ملاحظه‌کاری می‌کنند، بسیجی نیستند، تصریح کرد: تفکر بسیجی، تفکری است برگرفته از تفکر پیامبران الهی و ائمه اطهار (ع)، و پیامبرانی نظیر حضرت ابراهیم (ع) که برای مقابله با دشمن امکانات و توانایی‌های دشمن را معیار قرار نمی‌دادند.

آیت‌الله عابدینی ادامه داد: حضرت ابراهیم (ع) آن زمانی که تشخیص داد باید بت‌شکنی کند، این کار را کرد؛ ولو در این مسیر تنها بود.

امام‌جمعه قزوین با بیان این‌که بسیج سن و سال نمی‌شناسد، اضافه کرد: بسیجی بودن را باید از میزان بصیرت آدم‌ها بشناسیم و این موضوع به سن و سال ارتباطی پیدا نمی‌کند.

وی اظهار کرد: امام خمینی (ره) برجسته‌ترین بسیجی عصر غیبت بودند و امروز نیز رهبر معظم انقلاب اسلامی بزرگ‌ترین بسیجی عصر ما هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با بیان این‌که «هیهات منا الذلة‌» از جملات بسیجی است، تأکید کرد: این‌که امام فرمودند «ما امریکا را زیر پا له می‌کنیم»، ادبیات بسیجی و انقلابی است اما جملاتی نظیر «امریکا کدخداست»، با ادبیات انقلابی و بسیجی ما در تضاد است.

وی ادامه داد: آن‌هایی که گمان می‌کردند ما برای رسیدن به پیشرفت و توسعه باید از فرق سر تا نوک پا فرنگی شویم، درست در مقابل اندیشه بسیجی و ایمانی قرار دارند و این‌که امام فرمودند «امریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند» کاملاً در راستای اندیشه ایمانی و بسیجی است.

ایسنا نوشت: آیت‌الله عابدینی خاطرنشان کرد: جمله‌ای که رهبری فرمودند: «اگر اسرائیل غلطی بکند تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان می‌کنیم» جمله‌ای کاملاً بسیجی است و امروز جامعه ما بیش از هر زمانی به این تفکر نیازمند است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :