موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/104487 :کد

هیأت عالی رتبه نظامی آمریکا

یک هیأت عالی رتبه نظامی آمریکا به کویت سفر می کند

  پنجشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۵ — ۱۶:۲۹
تعداد بازدید : ۳۳۸   
 تحلیل ایران -یک هیأت عالی رتبه نظامی آمریکا به کویت سفر می کند

وزارت دفاغ کویت از سفر یک هیأت عالی رتبه نظامی آمریکا به این کشور با هدف گسترش همکاری های مشترک و مسأله ارایه تسهیلات به نظامیان ناتو که از راه خاک کویت در سطح منطقه تردد می کنند ، خبر داد .

وزارت دفاغ کویت از سفر یک هیأت عالی رتبه نظامی آمریکا به این کشور با هدف گسترش همکاری های مشترک و مسأله ارایه تسهیلات به نظامیان ناتو که از راه خاک کویت در سطح منطقه تردد می کنند ، خبر داد .

 

به گزارش تحلیل ایران  وزارت دفاع کویت اعلام کرده است هیأتی رسمی به ریاست توماس اتکن معاون وزیر دفاع آمریکا با سفر به کویت در زمینه همکاریهای نظامی دو کشور و اجرای قراردادهای نظامی دو جانبه گفتگو کرده است .


سفر این هیأت آمریکایی و مذاکرات به عمل آمده با مقامات ارشد ستاد مشترک ارتش کویت در حالی است که نیروهای گارد ملی این کشور رزمایشی را برای حفط آمادگی خود جهت مقابله با هرگونه حوادث تروریستی انجام دادند.


در سفر هیأت آمریکایی همچنین گسترش روابط کویت با سازمان ناتو که طی ماههای اخیر روند پرشتابی گرفته است ، بررسی شد.


کویت با توجه به همسایگی با عراق و وجود امکانات خوب رفاهی در این کشور، نقطه ترانزیت و بسیار مهمی برای سازمان ناتو برای جابه جایی نیروهای آن تلقی می شود.


«نیکولای دی سانتوس» مدیرکل مرکز خاورمیانه و امور سیاسی سازمان ناتو نیز در صدر هیأتی و برای انجام هماهنگی های لازم جهت تاسیس مرکز نمایندگی ناتو به تازگی به کویت سفر کرد و مذاکراتی را با دست اندرکاران ارشد سازمان امنیت این کشور انجام داد.


کویت همچنین هفته جاری اعلام کرد تحولات عراق و عملیات آزاد سازی موصل را با دقت رصد می کند و در صورت پیشروی نیروهای داعش به سمت بصره و خاک کویت، نیروهای مسلح کویت به مقابله با آنها خواهند پرداخت .

 

ایرنا نوشت: کویت همچنین گروهی از نیروهای امنیتی خود را برای مشارکت در تمرینات نظامی با کشورهای عربی حوزه خلیح فارس به بحرین اعزام کرده است .

                               

کویت     آمریکا     ارتش     سیاسی     ناتو    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :