موضوعات ‌مرتبط: فناوری گوشی

a/104489 :کد

گلکسی S8 سامسونگ

گلکسی S۸ سامسونگ دارای اسکنر اثر انگشت نوری خواهد شد

  پنجشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۵ — ۱۶:۴۱
تعداد بازدید : ۳۴۸   
 تحلیل ایران -گلکسی S۸ سامسونگ دارای اسکنر اثر انگشت نوری خواهد شد

گلکسی S۸ سامسونگ به اسکنر اثر انگشت نوری مجهز خواهد بود؛ شایعه یا واقعیت؟

 گلکسی S8 سامسونگ به اسکنر اثر انگشت نوری مجهز خواهد بود؛ شایعه یا واقعیت؟

 

تا به امروز، شایعات زیادی در خصوص مشخصات و ویژگی های پرچمدار سال 2017 کمپانی سامسونگ یعنی گلکسی اس 8 در فضای رسانه ای مطرح شده که یکی از آن ها، به حذف دکمه فیزیکی هوم از این گوشی اشاره دارد. حال، سوالی که بر ذهن علاقه‌مندان نقش می بندد، این است که "چه بر سر اسکنر اثر انگشت خواهد آمد؟"

شاید یکی از چندین پاسخ محتملی که می توان برای این سوال ارایه کرد این باشد که سیستم تشخیص هویت اثر انگشت نوری جایگزین خواهد شد.

بر اساس گزارش وب‌سایت Sammobile، گلکس اس 8 سامسونگ به اسکنر اثر انگشت نوری مجهز خواهد بود که در زیر شیشه نمایشگر جلویی این گوشی جای خواهد گرفت. به گفته این منبع خبری، ویژگی یاد شده از سرعت و دقت به مراتب بیشتری در تشخیص اثر انگشت در مقایسه با روش هایی همچون اسکن اثر انگشت اوتراسونیک برخوردار خواهد بود.

اما نکته اینجاست که بررسی های صورت گرفته بر روی انواع مختلف اسکنرهای اثر انگشت نشان می دهد که اسکن اثر انگشت نوری، علی رغم سرعت بالای تشخیص، از ضریب امنیتی بالایی برخوردار نیستند. دلیل این امر نیز در دوربین به کار رفته در این تکنولوژی نهفته است که تصاویر را تنها به صورت دو بعدی ثبت می کند. اگر به یاد داشته باشید، اسکنرهای اثر انگشت قدیمی، به راحتی قابل هک بودند که متاسفانه اغلب این اسکنرها نوری بودند.

اما با توجه به این که سامسونگ، قصد دارد تا از تراشه های ساخت مهندسان داخلی خود و کمپانی کوالکوم استفاده کند، استفاده از اسکنر اولتراسونیک Sense ID در این محصول، دور از ذهن نخواهد بود.

اما این احتمال نیز وجود دارد که سامسونگ، نسخه ای ارتقا یافته از اسکنر اثر انگشت نوری را در پرچمدار سال آینده خود مورد استفاده قرار دهد که برای این منظور، نیازمند بکارگیری اسکنر الکتریکی-نوری پیشرفته به منظور تشخیص یک انگشت واقعی در برابر تصویر یک اثر انگشت است.

تابناک نوشت: ناگفته نماند که وب سایت نامبرده، این اطلاعات را بر اساس آن چه در شبکه اجتماعی ویبو چین منتشر شده، ارایه کرده و از آن جایی که ممکن است چنین شایعاتی در حد همان شایعه باقی بمانند، باید در پذیرش آن ها کمی سخت گیرانه تر رفتار کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :