موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/104490 :کد

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه

آیت الله مهدوی کنی مدیران شایسته ای تقدیم نظام کرد

  پنجشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۵ — ۱۶:۴۶
تعداد بازدید : ۱۵۴   
 تحلیل ایران -آیت الله مهدوی کنی مدیران شایسته ای تقدیم نظام کرد

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: آیت الله مهدوی کنی در سه دهه گذشته مدیران شایسته ای تقدیم نظام کرد و اقدام های خوبی در عرصه علوم انسانی اسلامی انجام داد.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: آیت الله مهدوی کنی در سه دهه گذشته مدیران شایسته ای تقدیم نظام کرد و اقدام های خوبی در عرصه علوم انسانی اسلامی انجام داد.

 

به گزارش تحلیل ایران  حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی روز پنجشنبه در همایش «فقه حکومتی همراه با تجلیل از سه دهه تلاش علمی آیت الله مهدوی کنی»، افزود: اعتمادسازی همراه با حسن اجرا و کارآمدی در اجرای برنامه ها از اصول مدیریتی است که آیت الله مهدوی کنی، دانشگاه امام صادق(ع) را با هدف دستیابی به این اصول تاسیس کرد.


وی اضافه کرد: هرچه جامعه و مناسبات اجتماعی پیچیده تر می شود، شان و نقش مدیریت و اجرای مناسب آن نیز جدی تر می شود که نیازمند مدیریتی جامع است.


وی ادامه داد: ایجاد انسجام ملی و همراه کردن جامعه نیز از امور لازم برای مدیریت جامعه اسلامی است.


واعظی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برای داشتن جامعه مطلوب اسلامی و برای این که فقه حکومتی بتواند خود را در بستر حاکمیت تعریف کند و تحت ولایت و نظارت فقیه جامعه به سمت وضع مطلوب حرکت کند باید مباحث نظری و عملی فقه حکومتی را به طور کامل پیاده کرد.


وی افزود: نباید در این مسیر بسیار طولانی دچار غرور و ساده اندیشی و ناامیدی شد و باید ورود محتوایی در نظریه پردازی و تولید علم در عرصه های علوم انسانی و اسلامی پیدا کرد.


وی ادامه داد: سخن گفتن پیرامون این عرصه ها و وعده دادن کفایت نمی کند، بلکه سرزنش ها را بیشتر متوجه ما می کند، تنها با آورده مناسب در عرصه های علوم انسانی و اسلامی است که می توانیم رقیب را از صحنه خارخ کنیم.


رئیس دانشگاه امام صادق(ع) نیز در این همایش گفت: آیت الله مهدوی کنی عمر شریف خود را در مسیر خدمت به اسلام و مسلمانان و تعلیم و تعلم گذراند و وارد صحنه های علمی روز نیز شد.
حجت الاسلام والمسلمین محمدسعید مهدوی کنی افزود: حاصل اقدام های وی، تربیت شاگردانی است که در صحنه های عملی، حوزه های کاربردی و پذیرش مسئولیت های اجتماعی خدمات ارزنده ای داشته اند.


وی ادامه داد: آن مرحوم با مطالعه علوم جدید آثاری نیز در اندیشه فقهی برجای گذاشته است.
وی گفت: دانشگاه امام صادق(ع) در تلاش است تا سخنرانی های آیت الله مهدوی کنی را در جلسات شورای نگهبان، مجلس خبرگان و هم چنین در محضر رهبر معظم انقلاب و گفت و گوهای علمی درون دانشگاه و حوزه جمع آوری و تدوین کند.


همایش فقه حکومتی همراه با تجلیل از سه دهه تلاش علمی آیت الله محمدرضا مهدوی کنی رئیس فقید مجلس خبرگان رهبری، امروز در سالن همایش های پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با حضور آیت الله عباس کعبی عضو مجلس خبرگان رهبری، فضلا، علما، استادان و طلبه های حوزه های علمیه برگزار شد.


ایرنا نوشت: فقه حکومتی دانش احکام شرعی فرعی از روی ادله تفصیلی در چارچوب یک سازمان متشکل مبتنی بر قدرت حاکم در یک دولت - کشور است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :