موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس خبرگان

a/104494 :کد

عضو مجلس خبرگان

رسانه ها وظیفه حراست از عاشورا را بر عهده دارند

  پنجشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۵ — ۱۷:۰۴
تعداد بازدید : ۲۶۴   
 تحلیل ایران -رسانه ها وظیفه حراست از عاشورا را بر عهده دارند

دشمن با استفاده از رسانه های خود به دنبال رواج خرافات در بین جوانان و تغییر اعتقادات آنان است،لذا رسانه های متعهد، ارزشی و انقلابی وظیفه اطلاع رسانی در جهت حفظ و حراست از قیام عاشورا را بر عهده دارند.

نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمن با استفاده از رسانه های خود به دنبال رواج خرافات در بین جوانان و تغییر اعتقادات آنان است،لذا رسانه های متعهد، ارزشی و انقلابی وظیفه اطلاع رسانی در جهت حفظ و حراست از قیام عاشورا را بر عهده دارند.

 

به گزارش تحلیل ایران  آیت الله حسن عالمی روز پنجشنبه در همایش عاشورا، وقف و رسانه افزود: رسانه ها با تولید محتوا، اخبار، تصاویر، فیلم، محصولات هنری واطلاع رسانی درست، باعث ماندگاری ابعاد مختلف این قیام در اذهان مسلمانان می شوند.


وی ادامه داد: اهل بیت(ع)، اسرای کربلا و افرادی که این حادثه را از نزدیک مشاهده کرده اند، از مهمترین گزارشگران حادثه عاشورا هستند.


عضو مجلس خبرنگان رهبری عنوان کرد: در دوران پس از قیام عاشورا، امام سجاد(ع) و حضرت زینب کبری(س) بیشترین نقش در اطلاع رسانی ابعاد این حادثه داشتند.


وی گفت: در آن دوران اسرا و افراد بازمانده از حادثه کربلا جریان رسانه ای وسیعی را برای اطلاع رسانی درست این حادثه ایجاد کردند تا یزدیان نتوانند حقایق مهم این حادثه را تحریف کنند.


نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی اظهار کرد: اگر امام حسین( ع ) در آن دوران قیام نمی کرد تنها نمادی از دین رسول خدا باقی می ماند.


وی، حراست از معروفات و مبارزه با منکرات را مهمترین دلیل برای قیام امام حسین(ع) دانست و خاطرنشان کرد: بسیاری با عقاید انحرافی سعی داشتند تا این قیام را یک حرکت ضد دینی نشان دهند و افشاگری های امام سجاد(ع)، حضرت زینب(س) و امام محمد باقر در دوران باعث شد تا قیام به خوبی برای مردم معرفی شود.


آیت الله عالمی گفت: در طول تاریخ بیش از 70 جلد کتاب با عناوین مختلف در زمینه وقایع، حقایق و ابعاد مختلف قیام عاشورا توسط تاریخ نگاران و گزارشگران بزرگ نوشت شده است .


ایرنا نوشت: مرکز شهرستان 320 هزار نفری سبزوار در فاصله 230 کیلومتری از غرب مشهد مقدس قرار دارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :