موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/104556 :کد

به نقل از گاردین:

اظهار نظر پوتین درباره دونالد ترامپ

  جمعه ۰۷ آبان ۱۳۹۵ — ۰۸:۴۰
تعداد بازدید : ۲۳۱   
 تحلیل ایران -اظهار نظر پوتین درباره دونالد ترامپ

رئیس جمهور روسیه به رغم تعریف و تمجید از کارزار انتخاباتی «دونالد ترامپ» گفت که این نامزد جمهوریخواه انتخابات آمریکا نامزد دلخواه و مورد توجه کرملین نیست.

 رئیس جمهور روسیه به رغم تعریف و تمجید از کارزار انتخاباتی «دونالد ترامپ» گفت که این نامزد جمهوریخواه انتخابات آمریکا نامزد دلخواه و مورد توجه کرملین نیست.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از گاردین، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه با «جنون آمیز» خواندن ادعای مداخله مسکو در انتخابات آمریکا،‌ آن را رد کرد و اظهار داشت آنهایی که به تأثیر و نفود احتمالی مسکو بر آرای انتخاباتی آمریکا باور دارند، بطور تلویحی به این نکته اشاره می کنند که گویی آمریکا یک «جمهوری موز فروش» [ضعیف] است.

پوتین همچنین این بحث را که دونالد ترامپ نامزد مورد توجه و دلخواه کرملین است تکذیب کرد؛ هرچند که از کارزار جنجالی این نامزد جمهوریخواه و سرمایه دار آمریکایی تعریف و تمجید نمود.رئیس جمهور روسیه در سخنرانی خود در گردهمایی سالانه سیاستمداران و تحلیلگران خارجی و روسی در شهر «سوچی»، از سیاست خارجی آمریکا طی سالهای اخیر به شدت انتقاد کرد. وی در ادامه افزود: «آیا واقعاً کسی هست که تصور کند روسیه می تواند انتخاب مردم آمریکا را تحت تأثیر قرار دهد؟ مگر آمریکا یک جمهوری موز فروش [ضعیف] است؟ آمریکا یک قدرت بزرگ است. اگر اشتباه می کنم من را تصحیح کنید».

تابناک نوشت: گفتنی است که دولت آمریکا به طور رسمی روسیه را به هک سرورهای حزب دموکرات این کشور متهم کرده است.رئیس جمهور روسیه همچنین از لحن مبارزات انتخاباتی آمریکا انتقاد کرد و گفت که تفاوت اندکی میان نامزدهای این انتخابات وجود دارد.پوتین در پاسخ به این پرسش که آیا ترامپ نامزد مورد توجه کرملین است، اظهار داشت که این یک روایت جعلی است که رسانه های غربی را به راه انداخته اند. وی گفت که «این بحث کاملاً بی مورد است و تنها نمونه ای از دستکاری نمودن افکار عمومی است».

پوتین ضمن تعریف و تمجید از شیوه و کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ گفت که میان وی و «هیلاری کلینتون» نامزد دموکرات انتخابات تفاوت اندکی وجود دارد. وی گفت که «نگاهی به برنامه های پیشنهادی هر دو نامزد نشان می دهد که اختلافات میان آنها ناچیز است».رئیس جمهور روسیه بیان کرد که آمریکا با مشکلات چندی روبروست؛‌ از جمله بدهی سنگین، جرائم مرتبط با اسلحه و سیاستمدارانی که پاسخگو نیستند. پوتین گفت: «هیچ چیزی برای آرام و ساکت کردن جامعه [آمریکا] وجود ندارد و بنابراین آسانترین راه آن است که افکار مردم را با ادعای وجود هکرها، جاسوسان و عوامل مورد علاقه روسیه منحرف نمایند».

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :