موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/104599 :کد

نشست وزیران خارجه غرب مدیترانه

نشست وزیران خارجه غرب مدیترانه در فرانسه

  جمعه ۰۷ آبان ۱۳۹۵ — ۱۴:۴۰
تعداد بازدید : ۲۳۷   
 تحلیل ایران -نشست وزیران خارجه غرب مدیترانه در فرانسه

نشست وزیران امور خارجه کشورهای غرب مدیترانه با هدف رایزنی برای مبارزه با داعش و افراط گرایی و نیز حل و فصل موضوع پناهندگان، روز جمعه در فرانسه آغاز شد.

 

نشست وزیران امور خارجه کشورهای غرب مدیترانه با هدف رایزنی برای مبارزه با داعش و افراط گرایی و نیز حل و فصل موضوع پناهندگان، روز جمعه در فرانسه آغاز شد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران 'ژان مارک ارو' وزیر امور خارجه فرانسه و 'صلاح الدین مِزوار' همتای مراکشی وی، ریاست این نشست را در شهر مارسی برعهده دارند.

 

به گفته وزیر امور خارجه فرانسه، مبارزه با قاچاق انسان و اسلحه از لیبی به اروپا، از جمله محورهای نشست مارسی خواهد بود.


نشست امروز با حضور وزیران امور خارجه فرانسه، اسپانیا، پرتغال و مالت از اروپا و الجزایر، لیبی، مراکش، تونس و موریتانی از شمال آفریقا برگزار شده است.


هجوم پناهجویان به اروپا در سال های اخیر به یکی از بحران های این قاره تبدیل شده است. امسال بسیاری از کشورهای شرق اروپا مرزهایشان را به روی پناهجویان بستند و اتحادیه اروپا نیز با آنکارا توافق کرد که ترکیه در ازای دریافت پول، از پناهجویان در خاک خود میزبانی کند و مانع از ورودشان به این اتحادیه شود.


اتحادیه اروپا چندی پیش با افغانستان توافق کرد آن دسته از پناهجویان افغان را که صلاحیتشان برای پناهندگی در اروپا رد می شود، به خرج اتحادیه اروپا بتوانند به کشور خود بازگردند.


ایرنا نوشت:کشورهای اروپایی قصد دارند قراردادهای مشابهی را با دیگر کشورهای مبدا پناهجویان امضا کنند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :