موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/104600 :کد

ضمن تاکید بر نقش مهم تهران در منطقه

شورای همکاری خلیج فارس از توسعه روابط با ایران استقبال می کند

  جمعه ۰۷ آبان ۱۳۹۵ — ۱۵:۰۰
تعداد بازدید : ۲۴۹   
 تحلیل ایران -شورای همکاری خلیج فارس از توسعه روابط با ایران استقبال می کند

دولت کویت با اشاره به اهمیت روابط این کشور و دیگر کشورهای عربی حوزه خلیج فارس با جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد، شورای همکاری خلیح فارس خواستار صلح و ثبات و گسترش روابط با تهران است .

دولت کویت با اشاره به اهمیت روابط این کشور و دیگر کشورهای عربی حوزه خلیج فارس با جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد، شورای همکاری خلیح فارس خواستار صلح و ثبات و گسترش روابط با تهران است و از صلح و آرامش منطقه ای و گسترش همکاریها استقبال می کند.

 

به گزارش تحلیل ایران 'ولید الخبیزی' معاون وزیر امور خارجه کویت در مصاحبه ای به خبرنگاران گفت: اقدامات عملی در جهت تقویت مناسبات کویت و تهران و همچنین توسعه روابط ایران با دیگر کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، کمک فراوانی به امنیت و ثبات منطقه می کند.


وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران نقش مهمی در عرصه تحولات منطقه ای دارد و کویت امیدوار است با گرم تر شدن سطح تعامل و اقداماتی که از سوی ایران صورت می گیرد، سفیر کویت به ایران بازگردد.


الخبیزی گفت: شرایط برای عادی سازی روابط و تقویت مناسبات ایران و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس بر اساس قوانین و معیارهای بین المللی می تواند فراهم شود و به طور حتم، شورای همکاری خلیح فارس نیز خواستار صلح و ثبات و گسترش روابط با تهران است.


کویت که به اتخاذ مواضع اعتدالی در سطح منطقه ای شهرت دارد، به همراه کشورهای عمان و قطر؛ روابط دوستانه خود را با طرف ایرانی طی سالهای اخیر حفظ کرده است. مقامات عالی رتبه کویت همواره در اظهارات خود بر اهمیت جایگاه ایران در عرصه تحولات منطقه ای تاکید کرده و تهران را شریک مهم خود دانسته اند.


ایرنا نوشت: سفر امیر کویت به تهران در سال 2014 که طی آن مذاکرات مفصلی میان مقامات عالی رتبه دو کشور انجام شد، نقطه عطفی در روابط تهران و کویت است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :