موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/104619 :کد

با رای مثبت ایران و رای منفی آمریکا

قطعنامه «شروع مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای» در سازمان ملل تصویب شد

  جمعه ۰۷ آبان ۱۳۹۵ — ۱۷:۳۰
تعداد بازدید : ۲۲۰   
 تحلیل ایران -قطعنامه «شروع مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای» در سازمان ملل تصویب شد

اعضای کمیته خلع سلاح سازمان ملل با اکثریت آرا قطعنامه‌ای را تصویب کردند که بر اساس آن، گفت‌وگوهایی جهت اتخاذ ابزاری برای نابودی کامل سلاح‌های هسته‌ای در سال ۲۰۱۷ آغاز شود.

اعضای کمیته خلع سلاح سازمان ملل با اکثریت آرا قطعنامه‌ای را تصویب کردند که بر اساس آن، گفت‌وگوهایی جهت اتخاذ ابزاری برای نابودی کامل سلاح‌های هسته‌ای در سال 2017 آغاز شود.

 

به گزارش تحلیل ایران ،  کمیته خلع سلاح سازمان ملل روز جمعه طی جلسه رای‌گیری، قطعنامه‌ای را برای شروع مذاکرات در سال 2017 با هدف ممنوع اعلام کردن و همچنین جمع‌آوری سلاح‌های هسته‌ای تصویب کرد.

در این جلسه، 123 کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران، به این قطعنامه رای مثبت، 38 کشور از جمله آمریکا که خود عموما از دارندگان سلاح هسته‌ای هستند رای منفی و 16 عضو نیز رای ممتنع دادند.

طی این قطعنامه، نشست مشترکی در ماه مارس سال آینده آغاز خواهد شد تا برای «ابزار قانونی الزام‌آوری برای ممنوع کردن سلاح‌های هسته‌ای و نابودی کامل آنها» گفت‌وگوهایی انجام شود.

فارس نوشت:بر اساس آمار رسمی، بیش از 15هزار سلاح هسته‌ای در دنیا وجود دارد که بیشتر آنها در انبارهای تسلیحاتی آمریکا و روسیه ذخیره شده است. انگلیس، فرانسه، چین، رژیم صهیونیستی، هند، پاکستان و کره شمالی از دیگر دارندگان سلاح اتمی هستند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :