موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی هلال احمر

a/104698 :کد

رئیس جمعیت هلال احمر:

کل پایگاه های کشور به اقلام تخصصی مورد نیاز تجهیز می شوند

  شنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۵ — ۱۳:۴۴
تعداد بازدید : ۳۰۷   
 تحلیل ایران -کل پایگاه های کشور به اقلام تخصصی مورد نیاز تجهیز می شوند

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: طی سه هفته آینده به غیر از خودرو، تمام پایگاه های کشور به اقلام تخصصی مورد نیاز تجهیز می شوند.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: طی سه هفته آینده به غیر از خودرو، تمام پایگاه های کشور به اقلام تخصصی مورد نیاز تجهیز می شوند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، و به نقل از  جمعیت هلال احمر، سید امیرمحسن ضیائی روز شنبه در بازید از  پایگاه امداد و نجات جاده ای شهرستان ابهر  با اشاره به اینکه از زمان حضورم در هلال احمر پیگیر افزایش کمک هزینه ایاب و ذهاب امدادگران بودم افزود: خوشبختانه با وجود مشکلات شدید بودجه ای جمعیت و با برنامه ریزی و عمل به اقتصاد مقاومتی از آبان سال جاری و به جهت تسهیل در رفت و آمد امدادگران، این کمک هزینه ١٥ درصدی افزایش پیدا می کند.


ضیائی؛ جوانان داوطلب هلال احمر را بهترین جوانان کشور دانست و افزود: هیچ ارگان و نهادی، چنین جوانان فعال و برومندی که داوطلبانه خدمتگزار مردم هستند را در اختیار ندارند و ما همیشه به حضور این عزیزان افتخار می کنیم.


رئیس جمعیت با اشاره به اینکه کمبود بودجه و برخی مشکلات منجر به عدم افزایش کمک هزینه ایاب و ذهاب امدادگران شده بود افزود: با تلاش های صورت گرفته و پیاده سازی کامل اهداف اقتصاد مقاومتی، از آبان سال جاری این کمک هزینه ١٥ درصدی به جهت تسهیل در رفت و آمد این عزیزان افزایشیافت. 


ضیایی افزود: این مبلغ به صورت فردی، هزینهی بسیار ناچیزی است اما در کل مبلغ بسیار زیادی می شود که البته ما مفتخریم که خدمتگزار هر چند کوچکی برای امدادگران تلاشگرمان باشیم.


رییس جمعیت هلال احمر از جمله علل افزایش کمک هزینه ایاب و ذهاب را ایجاد انگیزه در راستای ارائه خدمات داوطلبانه با کیفیت مطلوب تر، ایثار و از خود گذشتگی در راستای ارائه خدمات امداد و نجات که منتج به انجام فعالیت های قانونی و ذاتی در نجات جان مصدومان و حادثه دیدگان در حوادث و سوانح می شود، افزایش و تعدد ماموریت های امداد و نجات به وقوع پیوسته، دوری پایگاه ها از مناطق شهری و واقع شدن پایگاهها در محورهای مواصلاتی بین شهری دانست.

ضیایی  افزود: درست است خدمات داوطلبانه برای کسب منافع مالی نیست اما ارائه مشوق های منطقی و یا بازپرداخت هزینه های متعارف خدمات داوطلبانه جهت پیشبرد برنامه های جمعیت برابر ضوابط و دستورالعمل های مصوب بلامانع است.


رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه در پی ایجاد یک بانک اطلاعاتی از امدادگران و نجاتگران داوطلب هستیم، افزود: در تلاشیم تا این عزیزان داوطلب را به صاحبان حرف و مشاغل معرفی کنیم تا بر اساس میزان تحصیلات و تخصص بتوانند وارد بازار کار شوند و به طوریقین سیستم و جامعه ای موفق خواهد بود که از جوانان تحصیل کرده، متخصص، با اخلاق و در بالاترین سطح بشردوستی بهره ببرد.


ضیائی با اشاره به اینکه خدمت در هلال احمر را نباید به عنوان یک شغل در نظر گرفت، افزود: شما در هر سنی که وارد جمعیت هلال احمر شوید باید این را در نظر بگیرید که می توانید در مسیر این راه داوطلبانه،یک جوان برومند می شوید و سپس در هر جایگاهی بهترین خواهید بود و جمعیت هلال احمر کمک کننده به شما برای قرار گرفتن در این مسیر پیشرفت خواهد بود.


وی افزود: علاوه بر این شما عضوی از بزرگترین مجموعه داوطلبانه و بشردوستانه دنیا می شوید که این حلقه اتصال در هر شغلی هم که باشید قطع نمی شود.


رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه تا سه هفته آینده به غیر از خودرو، تمام پایگاه های کشور به اقلام تخصصی مورد نیاز تجهیز می شوند افزود: تمام کمبودها و موارد ضروری تا سه هفته آینده جبران می شود و مشکلی در خصوص اقلام و تجهیزات در پایگاه ها نخواهیم داشت.


ضیایی با اشاره به اینکه حضور زنان در جمعیت هلال احمر همیشه قابل تقدیر بوده است، افرود: تجربه نشان داده هر زمان کار را به زنان سپرده ایم به دلیل احساس تعهد، نظم و روحیه مشارکتی که در وجودشان نهادینه است، بسیاری از کارها به نحو احسن انجام شده است.


در این بازدید، کرامتی؛ مدیرکل بحران استان زنجان با قدردانی از دکتر ضیایی به جهت خدمات ارزنده شان در دو سال گذشته، هلال احمر را فعال ترین و موفق ترین دستگاه ها در حوادث و بحران ها عنوان کرد و گفت: جمعیت هلال احمر مدیریت بسیار خوبی دارد که ما در سیل، زلزله و بلایای دیگر این توانمندی ها را به عینه مشاهده کردیم.


مهر نوشت: رئیس جمعیت هلال احمر در سفر به استان زنجان از کتابخانه، درمانگاه، مرکز توانبخشی، پایگاه امداد و نجات شعبه زنجان و مرکز علمی کاربردی هلال احمر زنجان بازدید کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :