موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/104715 :کد

داعش درعراق

آمریکا در حال هدایت داعش از موصل به سوریه است

  شنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۵ — ۱۶:۰۷
تعداد بازدید : ۲۰۷   
 تحلیل ایران -آمریکا در حال هدایت داعش از موصل به سوریه است

دستیار رسانه‌ای رئیس جمهور سوریه از توطئه آمریکا در هدایت تروریست‌های داعش از موصل عراق به سوریه خبر داد و دعاوی آمریکایی‌ها در مبارزه با تروریسم را کاملا واهی و دروغین خواند.

دستیار رسانه‌ای رئیس جمهور سوریه از توطئه آمریکا در هدایت تروریست‌های داعش از موصل عراق به سوریه خبر داد و دعاوی آمریکایی‌ها در مبارزه با تروریسم را کاملا واهی و دروغین خواند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از راشا تودی، «بثینه شعبان» مشاور رسانه ای «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه بر این باور است راهی که نیروهای ائتلاف آمریکایی در عملیات موصل پیش پای تروریست های داعشی قرار داده است همان راهبرد قبلی آنان یعنی هدایت داعشی ها به سوی سوریه است.


شعبان اظهار داشت: «تروریست های داعشی که از موصل فرار کرده و هنوز هم در حال فرار از این شهر هستند به سمت سوریه می آیند و به خطر بزرگی برای کشور و حاکمیت ما تبدیل می شوند.»


مشاور رسانه ای اسد افزود: «روسیه و سوریه این موضوع را به صورت جدی دنبال می کنند و ما بیکار و منتظر نخواهیم نشست تا شاهد آمدن آنها باشیم. استراتژی که آمریکا در نبرد موصل به کار گرفته است نشان می دهد  آن ها به دنبال باز کردن پای تروریست ها به سوریه هستند.»

شعبان ادامه داد: «آمریکایی ها در حال هدایت و جهت دهی داعشی ها از یک مکان به مکان دیگر هستند. آنها تروریسم را در یک منطقه خاص محدود می کنند و ناگهان آن را به منطقه دیگری منتقل می کنند. این اقدام آن چیزی است که در منطقه ما در حال رخ دادن است.»


دستیار اسد گفت: «غربی ها تنها از مبارزه با تروریسم حرف می زنند و در عین حال تروریست ها را مسلح می کنند. آن ها صداقت ندارند و کاملا دروغ می گویند. آن ها در عمل به دنبال تجهیز تروریست ها هستند و آن ها را میانه رو می دانند ولی همه ما می دانیم که هیچ تروریست میانه رویی وجود ندارد.»


شعبان افزود: «یکی از چالش هایی که ما در قرن بیست و یکم با آن روبرو هستیم رسانه های غربی هستند که دیگر با تحقیق، دلیل و مدرک سخن نمی گویند و به واقعیت اهمیت نمی دهند. کدام روزنامه نگار غربی در حال حاضر در میدان نبرد سوریه حضور دارد و گزارش میدانی ارائه می دهد؟!»


تسنیم نوشت : وی در انتهای سخنانش گفت: «ما و متحدانمان در زمینه مبارزه با تروریسم کاملا فعال هستیم. منافع همه ایجاب می کند که با تروریسم بجنگیم. دمشق معتقد است به زودی کشورهای دیگری مانند چین، برزیل، هند و آفریقای جنوبی نیز به اتحاد ضد تروریستی ایران، روسیه و سوریه اضافه خواهند شد.»

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :