موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/104723 :کد

منابع خبری:

تعلیق وزیر اطلاع رسانی پاکستان

  شنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۵ — ۱۷:۵۸
تعداد بازدید : ۲۶۵   
 تحلیل ایران -تعلیق وزیر اطلاع رسانی پاکستان

منابع خبری پاکستان دقایقی پیش اعلام کردند 'پرویز رشید' وزیر اطلاع رسانی، رسانه ها و میراث ملی این کشور از سمت خود برکنار شد.

 منابع خبری پاکستان دقایقی پیش اعلام کردند 'پرویز رشید' وزیر اطلاع رسانی، رسانه ها و میراث ملی این کشور از سمت خود برکنار شد. برخی گزارش ها نیز حاکی از استعفای این وزیر است.

 

به گزارش تحلیل ایران از منابع رسانه ای موثق پاکستان نیز حاکی از 'تعلیق' پرویز رشید از عنوان وزیر اطلاع رسانی است.شنیده های خبرنگار ایرنا همچنین حاکی است که دلیل برکناری یا تعلیق پرویز رشید، درز کردن برخی اخبار محرمانه مربوط به یکی از جلسات فوق العاده مهم محمد نواز شریف نخست وزیر پاکستان با ژنرال راحیل شریف فرمانده ارتش این کشور در روزهای گذشته است.


در روزهای گذشته، روزنامه انگلیسی زبان 'داون' پاکستان اخبار محرمانه ای را از محتوای این ملاقات منتشر کرد که این اخبار با واکنش تند و سراسیمه دولت و ارتش پاکستان مواجه شد و حتی خبرنگاری که این خبر را تهیه و منتشر کرده بود، برای مدتی از کشور ممنوع الخروج شده بود.


در خبر جنجالی روزنامه 'داون' آمده بود که نخست وزیر به فرمانده ارتش گفته بود 'با تروریست ها و شبه نظامیان بطور جدّی برخورد کنید وگرنه کشور درعرصه بین المللی منزوی خواهد شد.'این رویداد سیاسی در شرایطی رخ داده است که احزاب مخالف دولت پاکستان در تدارک یک تظاهرات بزرگ ضددولت در روز چهارشنبه هفته جاری جاری در اسلام آباد هستند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :