موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/104765 :کد

تحولات سوریه؛

سوریه در ۲۴ ساعت گذشته

  یکشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۵ — ۰۷:۴۲
تعداد بازدید : ۲۴۳   
 تحلیل ایران -سوریه در ۲۴ ساعت گذشته

ثبت ۴۰ مورد نقض آتش بس از سوی گروه های مسلح طی ۲۴ ساعت گذشته و کنترل ارتش بر مناطقی از حومه شمالی حلب از جمله اخبار و تحولات سوریه است.

 

 
ثبت ۴۰ مورد نقض آتش بس از سوی گروه های مسلح طی ۲۴ ساعت گذشته و کنترل ارتش بر مناطقی از حومه شمالی حلب از جمله اخبار و تحولات سوریه است.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روسیا الیوم، مرکز روسی هماهنگی آتش بس در سوریه از ثبت ۴۰ مورد نقض آتش بس از سوی تروریست ها در این کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.وزارت دفاع روسیه در بیانیه روزانه خود اعلام کرد که ۴۰ مورد نقض آتش بس از سوی گروه های مسلح ثبت شده است که ۱۵ مورد در دمشق، ۲۰ مورد در حلب و ۵ مورد نیز در لاذقیه روی داده است.

بنا بر این بیانیه با پیوستن ۸ منطقه جدید به توافق آتش بس در سوریه تعداد مناطق ملحق به آتش بس به ۸۶۵ منطقه افزایش یافت. وزارت دفاع روسیه در بیانیه خود در پایگاه الکترونیکی این وزارتخانه اعلام کرد که که طی ۲۴ ساعت گذشته با نمایندگان مناطقی از استان های لاذقیه، حمص و حماه در خصوص آتش بس توافق گردید.ضمن اینکه مذاکرات با گروه های مسلح در دمشق، حمص، حماه، القنیطره و حلب برای پیوستن به آتش بس در سوریه ادامه دارد.

از سوی دیگر ارتش سوریه توانست بر مناطقی از حومه شمالی حلب تسلط یابد. مهر نوشت: یک منبع نظامی اعلام کرد که ارتش سوریه با همکاری نیروهای هم پیمان خود کنترل مناطق تل شعیر، مدرسه المشاه، سافین، کارخانه سیمان المسلمیه، کفر قارص و تل سوسین در حومه شمالی حلب را که مساحتی شامل ۶ کیلومتر عرض و ۱۴ کیلومتر عمق را در بر می گیرد، در اختیار گرفت.همچنین ۱۱ تروریست وابسته به گروه موسوم به «ارتش آزاد ادلب» توسط نیروهای ارتش سوریه در جبهه فامیلی هاوس در غرب شهر حلب به هلاکت رسیدند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :