موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/104795 :کد

براساس مصوبه مجلس صورت گرفت؛

اعمال محدودیت‌ برای مقابله با منابع آلوده‌کننده هوا

  یکشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۵ — ۱۰:۳۵
تعداد بازدید : ۲۸۰   
 تحلیل ایران -اعمال محدودیت‌ برای مقابله با منابع آلوده‌کننده هوا

براساس مصوبه مجلس مقرر شد سازمان محیط زیست در مواقع اضطرار، ممنوعیت‌ها یا محدودیت‌هایی را برای پیشگیری از اثرات زیانبار و مقابله با منابع آلوده‌کننده هوا برقرار کند.

 
براساس مصوبه مجلس مقرر شد سازمان محیط زیست در مواقع اضطرار، ممنوعیت‌ها یا محدودیت‌هایی را برای پیشگیری از اثرات زیانبار و مقابله با منابع آلوده‌کننده هوا برقرار کند.

 

به گزارش تحلیل ایران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه 9 آبان) پارلمان، لایحه هوای پاک را مورد بررسی قرار دادند و ماده 3 این لایحه را تصویب کردند.براساس مصوبه مجلس مقرر شد در مواقع اضطرار، سازمان با همکاری وزارت کشور و تصویب هیئت وزیران، ممنوعیت‌ها یا محدودیت‌های موقت زمانی، مکانی و نوعی را  برای پیشگیری از اثرات زیانبار و مقابله با منابع آلوده‌کننده هوا برقرار کرده و بلافاصله مراتب را از طریق رسانه‌های همگانی، به‌اطلاع عموم می‌رساند. با برطرف شدن شرایط اضطراری و کاهش آلودگی هوا، سازمان نسبت به رفع ممنوعیت و محدودیت برقرار شده، اقدام و مراتب را به نحو مقتضی به عموم اطلاع می‌دهد.وکلای ملت در تبصره یک این ماده مصوب شد میزان و نحوه جریمه نقدی و توقف واحدهای مشمول متمرد از دستور سازمان و دارندگان وسایل نقلیه موتوری که وارد محدوده ممنوعه می‌شوند بنابر پیشنهاد مشترک سازمان و ‌نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به تصویب هیئت ‌وزیران می‌رسد.

بهارستان نشینان در تبصره2 این ماده نیز مقرر شد در این شرایط تمامی دستگاهها و ارگان‌های ذی‌ربط در محدوده ضوابط قانونی موظف به همکاری و رعایت  الزامات اعلامی سازمان هستند. مسئولان و مدیران مستنکف از این حکم، مشمول ماده(576) قانون مجازات اسلامی (کتاب پنجم- تعزیرات) می‌شوند.نمایندگان در تبصره3 نیز سازمان حفاظت از محیط زیست موظف است آیین‌نامه اجرائی مدیریت شرایط اضطرار و به‌روزرسانی آن را با همکاری وزارتخانه‌های  بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،‌ کشور، صنعت، معدن و تجارت و ‌نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تهیه کند و حداکثر شش‌ماه پس از ابلاغ این قانون به‌تصویب هیئت وزیران برساند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :