موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/104821 :کد

انتخابات آمریکا

کلینتون پیشتاز انتخابات زودهنگام آمریکا است

  یکشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۵ — ۱۲:۱۷
تعداد بازدید : ۲۲۲   
 تحلیل ایران -کلینتون پیشتاز انتخابات زودهنگام آمریکا است

نتیجه یکی از تازه ترین نظرسنجی ها نشان می دهد که نامزد دموکرات رقابت ریاست جمهوری آمریکا از برتری ۱۵ درصدی در جلب حمایت رای دهندگانی برخوردار است که در انتخابات زودهنگام شرکت کرده اند.

نتیجه یکی از تازه ترین نظرسنجی ها نشان می دهد که نامزد دموکرات رقابت ریاست جمهوری آمریکا از برتری ۱۵ درصدی در جلب حمایت رای دهندگانی برخوردار است که در انتخابات زودهنگام شرکت کرده اند.


به گزارش تحلیل ایران ، تنها ۱۱ روز مانده به تعیین مستاجر بعدی کاخ سفید، نظرسنجی مشترک «رویترز» و مرکز سنجش افکار عمومی «ایپسوس» نشان می دهد که «هیلاری کلینتون» نامزد دموکرات رقابت ریاست جمهوری آمریکا در میان رای دهندگانی که برای حضور در انتخابات زودهنگام ثبت نام کرده اند از برتری ۱۵ درصدی نسبت به «دونالد ترامپ» از حزب جمهوریخواه برخوردار است.


اگرچه داده های آماری همه ایالت هایی که در آنها انتخابات زودهنگام برگزار می شود، در دسترس نیست؛ کلینتون در ایالت های کلیدی چون «اوهایو» و «آریزونا» و حتی ایالت هایی چون «جورجیا» و «تگزاس» که به طور سنتی طرفدار جمهوریخواهان هستند، از اقبال خوبی برخوردار بوده است.


طبق اعلام دانشگاه «فلوریدا»، تا کنون ۱۹ میلیون نفر در انتخابات زودهنگام آمریکا شرکت کرده اند که حدود ۲۰ درصد از کل رای دهندگان را تشکیل می دهند.


انتخابات زودهنگام تقریبا در دو سوم از ایالت های آمریکا به منظور افزایش مشارکت مردمی که به دلایلی چون بیماری یا غیبت قادر به حضور در انتخابات نهایی هشت نوامبر نیستند، برگزار می شود.


از سوی دیگر، انتظار می رود که کلینتون اغلب رای های الکترال کالج یا همان هیات های انتخاباتی را از آن خود کند چرا که بنا بر اعلام مرکز سنجش افکار عمومی «استیت آو نیشن»، وی قادر به جلب ۹۵ درصد از آراء الکترال است و پیش بینی می شود که در این عرصه ترامپ را به نسبت ۳۲۰ به ۲۸۰ رای شکست دهد.


مهر نوشت : در هفته های اخیر، کلینتون در همه نظرسنجی ها از برتری چهار تا هفت امتیازی نسبت به حریف جمهوریخواه برخوردار بوده است با این حال انتظار می رود که وی ۱۱ روز باقی مانده را به واسطه بازگشایی پرونده رایانامه های شخصی اش از سوی «اف بی آی»، در التهاب بیشتری بگذراند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :