موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/104834 :کد

خطرات داعش

هشدار آمریکا به اردن نسبت به خطرات احتمالی داعش

  یکشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۵ — ۱۳:۵۷
تعداد بازدید : ۲۸۹   
 تحلیل ایران -هشدار آمریکا به اردن نسبت به خطرات احتمالی داعش

سفیر آمریکا در امان بر لزوم هوشیاری اردن نسبت به خطرات تحرکات تروریستی در مرزهای این کشور با عراق و سوریه تاکید کرد.

سفیر آمریکا در امان بر لزوم هوشیاری اردن نسبت به خطرات تحرکات تروریستی در مرزهای این کشور با عراق و سوریه تاکید کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، به نوشته روزنامه رای الیوم، الیس ولز، سفیر آمریکا در امان در دیدار با جمعی از چهره‌های سیاسی و فعالان اردنی اظهار داشت: اوضاع در منطقه غرب عراق و به طور مشخص در استان الانبار واقع در نزدیکی مرزهای اردن با آغاز عملیات زمینی شدید و درگیری‌های مستقیم در موصل، بسیار پیچیده شده است.


ولز بدون اشاره به اهداف خود از این هشدارها خواستار کنترل بیشتر اردن بر مرزهایش شد و تاکید کرد: آمریکا در زمینه دفاع استراتژیک اردن از مرزهایش با عراق و سوریه از این کشور حمایت می‌کند.


مرزهای میان اردن و عراق به دلایل امنیتی مسدود بوده و مسئولان اردنی گهگاهی به برخی کامیون‌ها و خودروها اجازه عبور می‌دهند.


دولت امان علناً حمایت خود را از عملیات نظامی ارتش عراق علیه داعش در موصل اعلام کرده است و این کشور به شدت تحرکات داعش و گروه‌های مسلح را در صحرای الانبار واقع در مجاورت مرزهایش، تحت نظر دارد.


احتمالاً هشدارهای سفیر آمریکا در امان با توجه به پیش‌بینی تلاش داعش برای گسترش درگیری‌ها در مناطق مرزی و دیگرنقاط با هدف کاهش فشارها بر نیروهایش در موصل بیان شده است.


وی در همین دیدار نسبت به درگیری جبهه‌های جنوبی سوریه نیز هشدار داد و گفت: در برخی گزارش‌ها پیش‌بینی شده به زودی درگیری‌های نظامی در این جبهه‌ها آغاز می‌شود.


ایسنا نوشت : محمد المومنی، سخنگوی دولت اردن پیشتر اعلام کرد که استحکامات و سامانه‌های دفاعی این کشور که در مرزهای عراق و سوریه قرار دارند، از بهترین و عالی‌ترین تجهیزات نظامی جهان هستند و این مرزها نیز در امنیت و کنترل کامل نیروهای امنیتی و دستگاه ویژه اردن قرار دارند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :