موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی گمرک

a/104860 :کد

براساس اعلام گمرک جمهوری اسلامی :

افزایش صادرات غیرنفتی ایران به اسپانیا و آلمان

  یکشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۵ — ۱۹:۵۴
تعداد بازدید : ۲۷۱   
 تحلیل ایران -افزایش صادرات غیرنفتی ایران به اسپانیا و آلمان

گمرک جمهوری اسلامی ایران از افزایش صادرات غیرنفتی ایران به اسپانیا و آلمان در نیمه نخست امسال خبر داد و در عین حال ایتالیا نیز به عنوان یکی دیگر از اعضای اتحادیه اروپا در بین شرکای ایران جای داشت.

 گمرک جمهوری اسلامی ایران از افزایش صادرات غیرنفتی ایران به اسپانیا و آلمان در نیمه نخست امسال خبر داد و در عین حال ایتالیا نیز به عنوان یکی دیگر از اعضای اتحادیه اروپا در بین شرکای ایران در این مدت جای داشت.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از گمرک، اسپانیا با وجود اینکه در رتبه پانزدهم کشورهای هدف صادراتی ایران قرار دارد، اما در 6 ماهه ابتدایی امسال بیش از 154 میلیون دلار کالای ایرانی را جذب کرده است.


برپایه این گزارش، این میزان واردات اسپانیا در همسنجی با پارسال که رقم 130 میلیون دلار بود، 18.25 درصد افزایش نشان می‌دهد.این گزارش می‌افزاید: کشور آلمان که در ردیف هفدهم بازار صادرات ایران قرار دارد، در نیمه نخست امسال 133 میلیون دلار کالا از ایران واردات داشت.


برنا نوشت: میزان واردات آلمان هم در دوره 6 ماهه امسال نسبت به سال گذشته که میزان صادرات غیرنفتی ایران به این کشور اروپایی 131 میلیون دلار بود، رشد 1.34 درصد رشد داشته است.گزارش گمرک حاکیست، ایتالیا به عنوان دوازدهمین کشور هدف صادراتی ایران در 6 ماهه نخست امسال بیش از 288 میلیون دلار کالای ایرانی خریداری کرده است.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :