موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی صنعت ، معدن ، تجارت

a/104867 :کد

ضرورت توجه به حوزه اقتصاد در دولت یازدهم

ناصر محمدي

  یکشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۵ — ۰۸:۰۳
تعداد بازدید : ۵۳۸   
 تحلیل ایران -ضرورت توجه به حوزه اقتصاد در دولت یازدهم

در نظر سنجی صورت گرفته درخصوص اولویت های ترمیم کابینه دولت، بالاترین درخواست تغییر در حوزه اقتصادی و صنعتی است .

در نظر سنجی صورت گرفته درخصوص اولویت های ترمیم کابینه دولت،  60 درصد به تغییر در حوزه اقتصادی و صنعتی، 20 درصد به تغییر در حوزه فرهنگی، آموزشی، و تربیتی، 10 درصد به تغییر در حوزه  بهداشت ،کار و رفاه اجتماعی و 6 درصد به تغییر درحوزه سیاست داخلی و دفاعی و 4 درصد به تغییر در حوزه سیاست خارجی رای داده اند.

 

 

همانگونه که ملاحظه می گردد بالاترین درخواست مربوط به تغییر در حوزه اقتصادی و صنعتی است که دولت بدون توجه به این امر در پایان سال آخر خود دست به ترمیم کابینه زده که به نظر می رسد بیشتر جنبه تبلیغات انتخاباتی دارد. لذا ضروری بود که پیش از این دولت دست به ترمیم کابینه در خصوص سامان دادن به اوضاع اقتصادی آنهم در دوران پسا تحریم می زد.


البته یاد آور می گردد که بسیاری از مشکلات اقتصادی به تحریم بر نمی گردد. بلکه خود بدنه ساختار اقتصادی دولت توان حرکت را  ندارد و سعی می کند علت مشکلات را در تحریم ها جستجو نماید. اقتصاد  بیمار ایران به مثابه بیماری است که توان حرکت ندارد، در حال حاضر بسیاری از بانک ها و موسسات از تحریم خارج شده لذا ما هیچگونه تاثیری در روند بهبود اقتصاد ایران مشاهده نمی کنیم. لذا انتظار می رفت که دولت برای برون رفت  از مشکلات اقتصادی کابینه را با این نگاه ترمیم می کرد.

                               

  ناصر محمدي
  پژوهشگر علوم سیاسی
  آدرس ایمیل : nasser.t747@gmail.com
  آدرس سایت/وبلاگ:


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :