موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/104883 :کد

دروغگویی سعودی برملا شد؛

موشک یمنی ها فرودگاه جده را نشانه رفته بود نه مکه را

  دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ — ۰۵:۴۸
تعداد بازدید : ۲۸۷   
 تحلیل ایران -موشک یمنی ها فرودگاه جده را نشانه رفته بود نه مکه را

بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه انگلیس به صورت تلویحی دروغگویی سعودی ها درباره اینکه رزمندگان یمنی قصد حمله موشکی به مکه مکرمه را داشتند، برملا ساخت.

 

بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه انگلیس به صورت تلویحی دروغگویی سعودی ها درباره اینکه رزمندگان یمنی قصد حمله موشکی به مکه مکرمه را داشتند، برملا ساخت.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از رای الیوم، دفتر وزارت امور خارجه انگلیس روز یکشنبه با صدور بیانیه ای که به بهانه هشدار به اتباع این کشور درباره عدم سفر به مرزهای عربستان و یمن صادر و در پایگاه الکترونیکی این وزارتخانه منتشر شده است تلویحا ادعای عربستان سعودی در خصوص حمله یمنی ها به مکه مکرمه را رد کرد.


در بخشی از این بیانیه آمده است: در تاریخ ۲۷ اکتبر یک فروند موشک اسکاد از مناطق تحت سیطره شورشیان (طبق ادعای انگلیس) در یمن که به نظر می رسد فرودگاه بین المللی ملک عبدالعزیز در جده را هدف قرار داده بود، شلیک شد.در این بیانیه همچنین ادعا شده است که سامانه های پدافندی عربستان سعودی موشک مذکور را ساقط نموده اند، این در حالی است که نیروهای یمنی اعلام کردند این موشک به هدف اصابت کرده است. مهر نوشت: این بیانیه رسمی به اتباع انگلیس توصیه کرده است دست کم تا فاصله ۸۰ کیلومتری مرزهای عربستان و یمن نزدیک نشوند.این در حالی است که سعودی ها قصد داشتند با دامن زدن و سوء استفاده از احساسات مذهبی مسلمانان و تبلیغات رسانه ای چنین وانمود کنند که یمنی ها مکه مکرمه را نشانه رفته بودند.


در همین حال «صالح الصماد» رئیس شورای عالی سیاسی یمن تاکید کرد: ادعای دروغ حمله به مکه نشانگر شکست درونی ائتلاف عربستان است. موشک های یمن مکه را هدف قرار نمی دهد؛ زیرا مکه برای یمنی ها عزیزتر از جان و مالشان است.گفتنی است، رزمندگان یمنی روز پنج شنبه گذشته یک موشک بالستیک از نوع «برکان ۱» را به فرودگاه جده شلیک کردند اما سعودی ها با فضاسازی و دروغ پراکنی رسانه ای مدعی شدند که هدف یمنی ها مکه مکرمه بوده است.شهر جده در ۶۵ کیلومتری مکه مکرمه واقع شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :