موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی پلیس

a/104958 :کد

راهنمایی و رانندگی

چالش های پیش روی اجرای LEZ

  دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ — ۱۶:۵۱
تعداد بازدید : ۲۴۸   
 تحلیل ایران -چالش های پیش روی اجرای LEZ

پس از گذشت ۱۰ روز از اجرای طرح LEZ یا همان کاهش، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از وجود برخی مسائل در اجرای این طرح انتقاد کرد.

پس از گذشت 10 روز از اجرای طرح LEZ یا همان کاهش، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از وجود برخی مسائل در اجرای این طرح انتقاد کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران سردار سید تیمور حسینی  ، درباره اجرای طرح LEZ که مسئولان شهری با عنوان کاهش از آن نام می‌برند، گفت: با هماهنگی‌های انجام شده سرانجام از ابتدای آبان ماه آن دسته از خودروهای فاقد معاینه فنی که وارد محدوده طرح زوج و فرد شوند در ساعات اجرای این طرح توسط دوربین‌ها جریمه می‌شوند که این طرح در حال حاضر در حال اجراست و دوربین‌های کنترل محدوده زوج و فرد با استفاده از اطلاعات سامانه سیمفا این دسته از وسایل نقلیه را 50 هزار تومان جریمه می‌کنند.


وی با بیان اینکه در اجرای طرح کاهش با چند مساله مواجهیم ادامه داد: مساله نخست ناوگان حمل و نقل عمومی است، این ناوگان نیاز به نوسازی دارد و باید تدابیر لازم در این زمینه اندیشیده شود و البته وضعیت نسبت به سال‌های قبل خیلی بهتر شده است.


رییس پلیس راهنمایی ورانندگی تهران بزرگ مساله دوم را ناوگان حمل و نقل سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف اعم از دولتی، نظامی و ... دانست و گفت: ناوگان حمل و نقل این دستگاه‌ها مخصوصا ناوگان سنگین‌شان فرسوده بوده و باید نسبت به اصلاح آنها نیز اقدام شود.


حسینی سومین چالش را موتورسیکلت‌های قدیمی و کاربراتوری عنوان کرد و ادامه داد: باید سازوکاری برای اخذ معاینه فنی موتورسیکلت‌ها نیز اندیشیده شود، چرا که موتورسیکلت‌ها نیز با توجه به تعداد بالایشان سهم زیادی در آلودگی هوای پایتخت به خصوص در نواحی مرکزی شهر دارند و در حال حاضر نمی‌توانند معاینه فنی بگیرند.


ایسنا نوشت : رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به اینکه داشتن معاینه فنی مانند داشتن گواهینامه رانندگی نیست که تنها یکبار دریافت شود، ادامه داد: معاینه فنی پس از گذشت پنج سال از تاریخ تولید خودرو هر سال باید دریافت شود، از این رو باید رانندگان و مالکان خودروها حواسشان باشد که نسبت به دریافت معاینه فنی خودروهای خود در موعد مقرر اقدام کنند، چرا که علاوه بر ثبت دوربینی نداشتن معاینه فنی در محدوده زوج و فرد همکاران من در پلیس راهور در دیگر نقاط پایتخت نیز نسبت به برخورد با خودروهای آلاینده و فاقد معاینه فنی اقدام کرده و این دسته از خودروها را به شکل دستی جریمه می‌کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :