موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/104997 :کد

رئیس فراکسیون زنان مجلس:

مصوبه کمیسیون تلفیق برنامه ششم از سوی کمیسیون فرهنگی

  دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ — ۲۱:۳۸
تعداد بازدید : ۲۰۶   
 تحلیل ایران -مصوبه کمیسیون تلفیق برنامه ششم از سوی کمیسیون فرهنگی

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از مصوبه کمیسیون تلفیق برنامه ششم خبر داد که بر اساس آن سالیانه ۱۳۰۰ میلیارد تومان به ورزش بانوان، معلولین و ورزش همگانی اختصاص می‌یابد.

 رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از مصوبه کمیسیون تلفیق برنامه ششم خبر داد که بر اساس آن سالیانه ۱۳۰۰ میلیارد تومان به ورزش بانوان، معلولین و ورزش همگانی اختصاص می‌یابد.

 

 به گزارش تحلیل ایران، پروانه سلحشوری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: به موجب مصوبه کمیسیون تلفیق برنامه ششم که از سوی کمیسیون فرهنگی مطرح شد، ۰.۲۷ درصد از ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده معادل سالیانه ١٣٠٠ میلیارد تومان به وزارت‌خانه‌های ورزش و آموزش و پرورش اختصاص می‌یابد تا صرف توسعه ورزش همگانی، روستایی و عشایری، ورزش بانوان، مدارس و زیرساخت‌های ورزش بالاخص حوزه معلولین و جانبازان شود.


وی افزود: ما این مصوبه را از جنبه پیشگیرانه مطرح کردیم چرا که شعار مهم ما این است که پیشگیری بهتر از درمان است لذا بنا داریم با اختصاص این سهم به وزارتخانه‌های ورزش و آموزش و پرورش یک کار اساسی انجام دهیم و با ورزش از بیماری‌های مختلف جلوگیری کنیم.این عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم ادامه داد: بنا به گفته وزارت ورزش دو عامل شیوع بیماری‌ها دخانیات و کم‌تحرکی است که با ورزش مشکل کم‌تحرکی حل می‌شود. انجمن علمی آمریکا معتقد است اگر سه دلار در ورزش هزینه کنید ۹ دلار هزینه درمان کاهش می‌یابد. همچنین کشور استرالیا با توسعه ورزش همگانی بین اقشار جامعه هزینه‌های بسیار زیاد درمانی را کاهش داده است.


نماینده مردم تهران در مجلس، آسیب‌های اجتماعی را از جمله عوامل تهدید جامعه به ویژه جوانان عنوان و خاطرنشان کرد: ما معتقدیم با ورزش می‌توان از آسیب‌های اجتماعی نیز پیشگیری کرد. کشور سوئد از طریق ورزش همگانی انحرافات اجتماعی را به شدت کاهش داده است. همچنین ما می‌توانیم با ورزش اوقات فراغت جوانان را پوشش دهیم تا وقت جوانان به جای اینکه به بطالت بگذرد در جایی صرف شود که نفعی برای جامعه داشته باشد به ویژه اینکه گذران اوقات فراغت در حوزه ورزش سلامت روحی و روانی جوانان را تضمین خواهد کرد.این مدرس دانشگاه در پایان ابراز امیدواری کرد که با اختصاص این سهم به ورزش، شاهد رشد و توسعه ورزش بانوان و ورزش همگانی و قهرمانی باشیم.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :