موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/105068 :کد

این هفته در اقیانوس آرام،

رزمایش مشترک ژاپن و آمریکا با حضور ۳۷ هزار نظامی

  ﺳﻪشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ — ۱۲:۰۰
تعداد بازدید : ۳۰۶   
 تحلیل ایران -رزمایش مشترک ژاپن و آمریکا با حضور ۳۷ هزار نظامی

شبکه خبری 'سی ان ان' گزارش داد: رزمایش مشترک نظامی آمریکا و ژاپن با شرکت ۳۷ هزار نیرو و یک زیردریایی اتمی مجهز به موشک های بالستیک آمریکا، که پس از سال ها برای نخستین بار وارد منطقه گوآم می شود.

شبکه خبری 'سی ان ان' گزارش داد: رزمایش مشترک نظامی آمریکا و ژاپن با شرکت 37 هزار نیرو و یک زیردریایی اتمی مجهز به موشک های بالستیک آمریکا، که پس از سال ها برای نخستین بار وارد منطقه گوآم می شود، در هفته جاری برگزار می شود.

 

به گزارش تحلیل ایران ، سی ان ان امروز سه شنبه در گزارشی بدون اشاره به زمان برگزاری این رزمایش افزود: این رزمایش مشترک 'آبی خاکی' که با حضور 11هزار نظامی آمریکایی و 26 هزار نیروی ژاپنی در مناطق 'اکیناوا'، 'گوآم' و جزیره 'تینیان' (Tinian) در 'ماریانا' شمالی واقع در اقیانوس آرام برگزار می شود، پیامی به کره شمالی می فرستد.


زیردریایی آمریکا 'یو.اس.اس پنیسلوانیا' که موشک های بالستیک هسته ای را با خود حمل می کند، پس از دهه 80 میلادی برای نخستین بار وارد جزیره گوآم واقع در اقیانوس آرام می شود.


اعزام زیردریایی آمریکایی به این منطقه، درحالی صورت می گیرد که تنش ها، هم بر سر برنامه هسته ای کره شمالی و هم درمورد تحرکات چین در 'دریای چین'، در بالاترین سطح قرار دارد.


نیروی دریایی آمریکا با علنی کردن حضور زیردریایی پنیسلوانیا در این بخش از آب های اقیانوس آرام، نشان از حضور آمریکا در این منطقه به متحدان و دشمنان خود داد.


در بیانیه نیروی دریایی آمریکا دراین باره آمده است: دیدار اقیانوس آرام در گوآم بیانگر تعهد آمریکا به متحدان خود در منطقه 'هند، آسیا و اقیانوسه' و مکمل بسیاری از رزمایش های، تمرینات، عملیات و دیگر فعالیت و همکاری های نظامی بین آمریکا و دیگر کشورهای متحد است.


سی ان ان در پایان نوشت: زیردریایی پنسیلوانیا، یکی از 14فروند زیردریایی 'کلاس اوهایو' با پیشرانه اتمی است که قابلیت حمل 24 فروند مشوک بالستیک 'ترایدنت 2' را دارد، که هر کلاهک جنگی آن دارای قابلیت برنامه ریزی برای زدن چند هدف متفاوت است.


ایرنا نوشت:موشک های ترایدنت، موشک هایی هستند که قابلیت پرتاب از زیر آب و تنها توسط 14 زیردریایی آمریکایی از نوع کلاس اوهایو را دارند و کلاهک جنگی آنها مجهز به بمب هیدروژنی است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :