موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/105077 :کد

نامه سوریه به سازمان ملل

در اعتراض به حملات تروریست ها سوریه به سازمان ملل نامه فرستاد

  ﺳﻪشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ — ۱۳:۲۰
تعداد بازدید : ۲۰۱   
 تحلیل ایران -در اعتراض به حملات تروریست ها سوریه به سازمان ملل نامه فرستاد

وزارت خارجه سوریه با اشاره به جنایات جدید گروه‌های تروریستی در حلب و استفاده از تسلیحات شیمیایی تاکید کرد، اعمال جنایت کارانه تروریست ها در سوریه نشان دهنده ناتوانی و شکست این گروه ها و حامیان آنها اس

وزارت خارجه سوریه با اشاره به جنایات جدید گروه‌های تروریستی در حلب و استفاده از تسلیحات شیمیایی تاکید کرد، اعمال جنایت کارانه تروریست ها در سوریه نشان دهنده ناتوانی و شکست این گروه ها و حامیان آنها است.

 

به گزارش تحلیل ایران، وزارت خارجه سوریه روز سه شنبه در دو نامه به دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت تاکید کرد، گروه‌های تروریستی به ویژه گروه‌هایی که آمریکا و هم‌پیمانانش آنها را ' مخالف میانه‌رو' می‌خوانند، مرتکب جنایت دیگری در شهر حلب با استفاده از سلاح‌های شیمیایی ممنوع در سطح بین المللی شدند.


در این دو نامه آمده است که گروه‌های تروریستی سوریه با سوءاستفاده از دوره آتش‌بس دو هفته‌ای در تاریخ ۳۰ اکتبر جاری از خمپاره‌های حاوی گاز کلر در منطقه ۱۰۷۰ و محله مسکونی 'الحمدانیه' در شهر حلب استفاده کردند که در اثر آن ۴۸ تن از غیرنظامیان و نیروهای نظامی دچار مشکلات تنفسی شدند.


وزارت خارجه سوریه همچنین افزود که سوریه مصمم است جنایت های مستمر گروه‌های تروریستی را که با حمایت برخی کشورها و سکوت برخی دیگر علیه مردم سوریه انجام می‌شود، به جامعه جهانی گزارش داده و این حقایق تلخ را انعکاس دهد.


این وزارتخانه گزارش داد که تعداد خمپاره‌هایی که گروه‌های تروریستی از شرق حلب و دیگر پایگاه‌ها به سمت غرب این شهر شلیک می‌کنند از ۵۰ موشک نوع 'گراد' و ۳۰ خمپاره حاوی گاز کلر طی سه روز اخیر گذشته است و این حملات منجر به شهادت ۸۴ تن که عمدتاً زن و کودک هستند و زخمی شدن ۲۸۰ تن دیگر و وارد شدن خسارت به تاسیسات عمومی و خصوصی شده است.


در این نامه ها همچنین تاکید شده که دولت سوریه تیم حقیقت‌یابی را برای بررسی ابعاد حمله با گازهای سمی طبق اصول بین‌المللی تشکیل داده و به زودی نتایج این تحقیقات به نهادهای بین‌المللی دیگر ارائه خواهد شد.


همچنین طبق این نامه ها از زمان افزایش حملات گروه‌های تروریستی در حلب طی چند هفته اخیر صدها غیرنظامی بی‌گناه در غرب حلب کشته و هزاران تن از آنها در خارج از شهر آواره شده‌اند و جنایات این گروه‌های تروریستی در شرق حلب بی شمار بوده است.


این وزارت خانه در ادامه تاکید کرد، کشورهای غربی از جنایات داعش و جبهه النصره و استفاده از آنها سلاح‌های شیمیایی حمایت کرده و به جای متهم کردن این گروه‌های تروریستی به ارتکاب جنایت، طرف دیگر را متهم می‌کنند و مسئولیت را از این گروه‌های جنایتکار دور می‌سازند.


وزارت خارجه سوریه در پایان افزود دولت سوریه ضمن محکومیت استفاده از سلاح‌های شیمیایی از سوی هر طرف و گروهی تاکید می‌کند این حملات و اقدامات ظالمانه و گمراه‌ کننده برخی کشورهای غربی علیه سوریه باید متوجه گروه‌های تروریستی و کسانی شود که از آنها حمایت کرده و مواد شیمیایی را در اختیار آنها قرار می‌دهند و این وزارتخانه در این زمینه گزارش و اطلاعات دقیقی از کشورهایی که مواد سمی را به دست گروه‌های تروریستی می‌رسانند و به طور ویژه عربستان، ترکیه و قطر ارائه کرده است.


ایرنا نوشت:دمشق بار دیگر از جامعه جهانی خواست که کشورهای حامی تروریسم را جهت توقف حمایت‌هایشان و به صورت ویژه جهت توقف ارسال مواد شیمیایی و سلاح به تروریست‌ها تحت فشار قرار داده و از تمامی طرف‌های بین‌المللی که در زمینه استفاده از مواد سمی چه در سوریه و چه در عراق فعالیت می‌کنند، می‌خواهد گزارش‌هایی دقیق، درست و دارای صحت و به دور از هرگونه فشار برخی کشورها به ویژه آمریکا، فرانسه و انگلیس ارائه دهند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :