موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی سرمایه گذاری

a/105157 :کد

طبق گزارش:

دیدار سرمایه گذاران چین از ظرفیت های ایران

  چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ — ۰۰:۲۸
تعداد بازدید : ۳۹۳   
 تحلیل ایران -دیدار سرمایه گذاران چین از ظرفیت های ایران

نمایندگان شرکت دون آن و سی ام سی چین روز سه شنبه با حضور در سیستان از ظرفیت انرژی های نو این منطقه دیدن کردند.

  نمایندگان شرکت دون آن و سی ام سی چین روز سه شنبه با حضور در سیستان از ظرفیت انرژی های نو این منطقه دیدن کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران، مدیرعامل شرکت توربین محرک برق هامون در حاشیه حضور این سرمایه گذاران چینی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نمایندگان شرکت دون آن و سی ام سی چین با سفر به استان سیستان و بلوچستان از ظرفیت های برق بادی منطقه سیستان دیدن کردند.

 

«محمد کیانی» افزود: تمایل نمایندگان چین پس از دیدار با معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه زابل و مدیرعامل شهرجدید رامشار برای سرمایه گذاری در این منطقه بیشتر شد.وی گفت: شرکت دون آن و سی ام سی 2 شرکت فعال در حوزه فناوری و تامین مالی انرژی توربین بادی هستند و از پنج برند برتر چین به شمار می آیند.


مدیرعامل شرکت توربین محرک برق هامون با بیان اینکه سرعت، قدرت و جهت وزش باد سه فاکتور منحصر بفرد برای سرمایه گذاری فعالان اقتصادی در منطقه سیستان است، تاکید کرد: همجواری با افغانستان یکی از مشوق های سرمایه گذاری در شمال سیستان و بلوچستان محسوب می شود.


وی افزود: ظرفیت مطالعاتی در بخش انرژی های نو در کشور 40 هزار مگاوات است که حدود 35 هزار مگاوات آن مربوط به منطقه سیستان است.کیانی بیان کرد: این ظرفیت، شمال سیستان و بلوچستان را به منطقه ویژه انرژی های نو تبدیل می کند.وی اظهار داشت: شرکت توربین محرک هامون در سال 89 فعالیت خود را آغاز کرد و تاکنون توانسته تمام مجوزهای لازم برای ساخت نیروگاه و خرید تضمینی از سوی وزارت نیرو را اخذ کند.


ایرنا نوشت: مدیرعامل شرکت توربین محرک هامون از تجهیز کارگاه تا پایان سال خبرداد و گفت: توربین های برق بادی در سال آینده با قدرت 20 مگاوات در منطقه سیستان راه اندازی می شود.بازدید از مجتمع پژوهشی شهرسوخته و آس بادها از دیگر برنامه های سفر یک روزه سرمایه گذاران چینی به منطقه سیستان بود.منطقه سیستان متشکل از پنج شهرستان زابل، هیرمند، نیمروز، زهک و هامون در شمال سیستان و بلوچستان واقع شده است.

 

 

                               

چین     ایران     نماینده     ظرفیت     منطقه    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :