موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/105158 :کد

حیدر العبادی:

خواهان جنگ با ترکیه نیستیم اما برای رویارویی آماده ایم

  چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ — ۰۵:۰۰
تعداد بازدید : ۳۸۱   
 تحلیل ایران -خواهان جنگ با ترکیه نیستیم اما برای رویارویی آماده ایم

نخست وزیر عراق به ترکیه درباره پیامدهای حمله به عراق هشدار داده و گفت هرگونه اقدام نظامی علیه عراق به تجزیه ترکیه منجر خواهد شد.

 
نخست وزیر عراق به ترکیه درباره پیامدهای حمله به عراق هشدار داده و گفت هرگونه اقدام نظامی علیه عراق به تجزیه ترکیه منجر خواهد شد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از المیادین، «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق اعلام کرد که هرگونه اقدام نظامی آنکارا علیه عراق به تجزیه ترکیه منجر خواهد شد. مهر نوشت: العبادی نسبت به ماجراجویی آنکارا در عراق اعلام نگرانی کرده و در عین حال ابراز امیدواری نمود که چنین امری رخ ندهد.نخست وزیر عراق روز سه شنبه در نشستی خبری گفت: ما خواهان جنگ با ترکیه نیستیم اما اگر آنها خواهان جنگ باشند ما برای آن آمادگی داریم.حیدر العبادی همچنین با استقبال از هرگونه میانجیگری بین عراق و ترکیه، در عین حال اعلام کرد که ایران در این خصوص میانجیگری نکرده است.

گفتنی است، همزمان با اعلام وزارت دفاع ترکیه مبنی بر افزایش نیروها در پایگاه بعشیقه در نزدیکی موصل، منابع خبری از اعزام تانک ها و ادوات زرهی ارتش ترکیه به مناطق مرزی این کشور با عراق خبر می دهند.بغداد بارها از آنکارا خواسته است نیروهای خود را از عراق خارج کند اما ترکیه تا کنون به این درخواست پاسخ مثبتی نداده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :