موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/105169 :کد

همزمان با پیشروی های ارتش عراق؛

بمب گذاری بزرگترین پل موصل توسط تکفیری ها

  چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ — ۰۷:۵۱
تعداد بازدید : ۵۶۳   
 تحلیل ایران -بمب گذاری بزرگترین پل موصل توسط تکفیری ها

داعش بزرگترین پل ارتباطی موصل را بر روی رود دجله که دو سوی شهر را به یکدیگر متصل می سازد، بمب گذاری کرده است.

 

همزمان با پیشروی های ارتش عراق در محلاتی مانند کوکچلی در جنوب شرقی موصل، یک فرمانده عالیرتبه نیروهای سازمان مبارزه با تروریسم عراق اعلام کرد: داعش بزرگترین پل ارتباطی موصل را بر روی رود دجله که دو سوی شهر را به یکدیگر متصل می سازد، بمب گذاری کرده است.

 

به گزارش تحلیل ایران، حسن تحسین به خبرنگار ایرنا در اربیل گفت: براساس اطلاعات بدست آمده داعش بزرگترین پل موصل را که دو سمت راست و چپ شهر را به همدیگر متصل می کند بمب گذاری کرده تا در صورت شکست در نبردهای شهری، این پل را منفجر کند. بعد از اینکه وارد محله کوکچلی شدیم، شهروندان آزادشده از چنگال داعش به ما گفتند داعش همه جا را بمب گذاری کرده است.


براساس سخنان این فرمانده عراقی، داعش دو هفته بود که هر نوع رفت و آمد را محدود کرده و اجازه خروج از شهر را به کسی نمی داد و کسانی که از این دستور اطاعت نمی کردند، به قتل می رساند.داعش با انتقال شمار زیادی از زنان و کودکان به مراکز نظامی خود قصد دارد از مردم غیرنظامی به عنوان سپر انسانی استفاده کند.شهر موصل دومین شهر بزرگ عراق است که بعد از گذشت 2 سال از اشغال آن توسط تروریست های تکفیری داعش، در آستانه رهایی از چنگال داعش قرار گرفته است.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :