موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/105223 :کد

مجازات اعدام در ترکیه

درصورت احیای مجازات اعدام، عضویت در اتحادیه اروپا تعلیق می‌شود

  چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ — ۱۷:۳۰
تعداد بازدید : ۲۰۴   
 تحلیل ایران -درصورت احیای مجازات اعدام، عضویت در اتحادیه اروپا تعلیق می‌شود

وزیر دادگستری آلمان ضمن هشدار به آنکارا درباره احیای مجازات اعدام اعلام کرد: اگر ترکیه فعالان سیاسی ترک تبار را از آلمان استرداد کند، آلمان آنها را تحویل نخواهد داد.

وزیر دادگستری آلمان ضمن هشدار به آنکارا درباره احیای مجازات اعدام اعلام کرد: اگر ترکیه فعالان سیاسی ترک تبار را از آلمان استرداد کند، آلمان آنها را تحویل نخواهد داد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، به نقل از روزنامه سوزجو، هایکو ماس، وزیر دادگستری آلمان گفت: آلمان به تقاضاهای استرداد ترکیه به دلیل انجام بازجویی‌های اخیر پاسخ مثبت نخواهد داد.


وی با اشاره به بازداشت سردبیر و روزنامه نگاران روزنامه "جمهوریت" گفت: بازداشت‌های اخیر "بسیار نگران کننده" است.


او با اشاره به بازداشت‌های گسترده در ترکیه بعد از کودتای ۱۵ ژوئیه گفت: پس از این بازداشت‌ها این سوال در ذهن بسیاری ایجاد شده که آیا ترکیه براساس استاندارهای حقوقی حرکت می‌کنند یا نه؟


ماس درباره احتمال احیای مجازات اعدام در ترکیه گفت: اگر مجازات اعدام در ترکیه احیا شود همانگونه که دولت فدرال آلمان به صراحت اعلام کرده است، بلافاصله مذاکرات پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا به حالت تعلیق در خواهد آمد.


وی درباره استرداد "زکریا اوز" و "جلال کارا " از قضات پیشین ترکیه گفت: آلمان تقاضاهای استرداد از سوی ترکیه به دلیل مسائل سیاسی، چراغ سبز نشان نخواهد داد.


ایسنا نوشت : روز سه شنبه نیز شورای اروپا در پیامی به شدت درخواست رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه برای احیای مجازات اعدام برای کودتاچیان را محکوم کرد. در مقابل نخست وزیر ترکیه اعلام کرد که دولتش به زودی لایحه احیای مجازات اعدام را به پارلمان می‌دهد. همچنین "جنبش جریان ملی‌گرای" ترکیه نیز اعلام کرد در صورت موافقت مردم ترکیه با احیای این مجازات موافق است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :