موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/105230 :کد

دیدار با مراجع

دیدار آیت الله املی لاریجانی با مراجع نجف

  چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ — ۱۲:۵۴
تعداد بازدید : ۴۳۶   
 تحلیل ایران -دیدار آیت الله املی لاریجانی با مراجع نجف

آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران در پنجمین روز سفر خود به عراق، امروز چهارشنبه با آیات عظام محمد سعید حکیم، بشیر نجفی و شیخ اسحاق فیاض از مراجع عالی شیعیان دیدار کرد .

آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران در پنجمین روز سفر خود به عراق، امروز چهارشنبه با آیات عظام محمد سعید حکیم، بشیر نجفی و شیخ اسحاق فیاض از مراجع عالی شیعیان در شهر نجف اشرف دیدار کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران ،آیت الله لاریجانی دو شنبه گذشته از بغداد وارد نجف اشرف شد و در بدو ورود به زیارت مرقد مطهر امیرمومنان علی (ع) مشرف شد و دیروز سه شنبه با آیت الله سید علی سیستانی مرجع عالی شیعیان در عراق دیدار و گفت وگو کرد.


رئیس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران سپس با جمعی از فضلا، علما و اساتید حوزه علمیه نجف اشرف که به همت موسسه آل البیت (ع) برای احیای میراث اهل البیت عصمت و طهارت (ع)، تدارک دیده شده بود، دیدار و گفت وگو کرد.


رئیس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران شنبه گذشته در راس هیاتی به دعوت رسمی رئیس قوه قضاییه عراق وارد این کشور شد و در مدت سه روز اقامت خود در بغداد با دولتمردان این کشور دیدار و گفت وگو کرد.


سفر آیت الله صادق لاریجانی به بغداد که اولین سفر در نوع خود به عراق به شمار می رود، منجر به امضای یادداشت تفاهم بین دستگاه قضایی دو کشور شده است.


ایرنا نوشت : در این سفر جمعی از مقام های عالی رتبه قضایی کشور از جمله حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری ، آیت الله لاریجانی را همراهی می کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :