موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/105251 :کد

دونالد ترامپ

درخواست ترامپ از رای دهندگان به کلینتون:رای تان را به من بدهید

  چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ — ۱۷:۰۱
تعداد بازدید : ۱۷۹   
 تحلیل ایران -درخواست ترامپ از رای دهندگان به کلینتون:رای تان را به من بدهید

«دونالد ترامپ» نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا با یادآوری اختیار قانونی تغییر رای در ۶ ایالت این کشور از رای دهندگان خواست به او رای بدهند.

تارنمای پولیتیکو امروز چهارشنبه نوشت «دونالد ترامپ» نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا با یادآوری اختیار قانونی تغییر رای در 6 ایالت این کشور، از رای دهندگان به رقیب دمکراتش «هیلاری کلینتون» خواست تا رایشان را به او تغییر دهند.

 

به گزارش تحلیل ایران ترامپ در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: 'شما می توانید رای خود را در شش ایالت تغییر دهید؛ پس حالا که دیدید (رای به) هیلاری چه خطای فاحشی بود، رای خود را به سرافراز ساختن دوباره آمریکا (شعار انتخاباتی ترامپ) برگردانید.'


تارنمای پولیتیکو افزود: نامزد دمکرات ها در رای گیری های پیش از موعد خوش درخشیده بود و در نظرسنجی ها فاصله چشمگیری از ترامپ او داشت. ترامپ تا چندی پیش به سختی گرفتار جنجال های ناشی از اتهام های تعرض جنسی و فاصله گرفتن جمهوریخواهان بود.اما در روزهای اخیر «جیمز کومی» رئیس اف بی آی تصمیم گرفت مدارک جدیدی را در مورد استفاده کلینتون از سرورهای شخصی برای ایمیل های سازمانی بررسی کند و این رخداد، ورق را علیه کلینتون برگرداند.


بر اساس این گزارش، از سوی دیگر اعلام افزایش شدید هزینه های بیمه سلامت دولت باراک اوباما رئیس جمهوری کنونی آمریکا در سال آینده و نشت روزانه ایمیل های هک شده «جان پودستا» مدیر ستاد کلینتون موجب شدند ترامپ دوباره در فاز تهاجمی قرار گیرد.


ترامپ دیشب موضوع تغییر رای را در همایش انتخاباتی هواداران خود در ایالت میشیگان مطرح کرد.
به نوشته پولیتیکو، رای دهندگان در ایالت های میشیگان، مینه سوتا، پنسیلوانیا، نیویورک، کانتیکات و می سی سی پی تا سه بار قادر به تغییر آرای پیش از موعد یا غیابی هستند.


 شبکه تلویزیونی سی ان ان امروز گزارش داد تا کنون 24 میلیون و 400 هزار آمریکایی در رای گیری پیش از موعد انتخابات ریاست جمهوری 2016 این کشور شرکت کرده و آرای خود را به صندوق ها انداخته اند و انتظار می رود این آمار افزایش یابد.


آرای پیش از موعد تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شمارش نخواهد شد، اما بررسی داده ها توسط شرکت «کاتالیست» (Catalist) نشان می دهد، جمهوریخواهان در ایالت هایی همچون فلوریدا، اوهایو، یوتا و آریزونا بهتر عمل کرده اند و دمکرات ها نیز در ایالت های کارولینای شمالی، آیوا، کلورادو و نوادا وضعیت بهتری داشته اند.


البته این بدان معنی نیست که تمامی جمهوریخواهانی که درانتخابات زودهنگام شرکت کرده اند، به ترامپ رای داده یا تمامی دمکرات ها دراین ایالت ها از هیلاری کلینتون حمایت کرده باشند.
به عقیده کارشناسان، شاید یکی از دلایل استقبال بیشتر از رای گیری های پیش از موعد، افزایش تعداد ایالاتی باشد که این امکان را در اختیار واجدین شرایط قرار می دهند.


کاتالیست چند روز پیش اعلام کرده بود که بر اساس داده های موجود دمکراتها بسیار بیشتر از جمهوریخواهان در رای گیری های پیش از موعد شرکت می کنند. کارشناسان معتقدند که باراک اوباما راهبرد افزایش حضور دمکراتها در رای گیریهای پیش از موعد را باب کرد و هیلاری کلینتون در این دور راه وی را ادامه می دهد.


ستاد دونالد ترامپ توجه چندانی به این فرصت نکرده بود.

 

ایرنا نوشت:در حالیکه تنها 6 روز به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده است، بر اساس میانگین نظرسنجی های تارنمای ریل کلیر پالیتیکس، دونالد ترامپ با فاصله ای 1.7 درصدی از هیلاری کلینتون عقب است و اگر انتخابات امروز برگزار شود، ترامپ از 270 رای گزینشگر (الکترال) لازم برای کسب ریاست جمهوری به 164 رای بطور قطع دست خواهد یافت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :