موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/105286 :کد

در انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا:

تهدید شبه‌نظامیان طرفدار ترامپ

  پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵ — ۰۵:۴۵
تعداد بازدید : ۲۱۷   
 تحلیل ایران -تهدید شبه‌نظامیان طرفدار ترامپ

یک گروه شبه‌نظامی در ایالت جورجیا تهدید کرده‌است در صورت شکست دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا، ناآرامی مدنی ایجاد می‌کند.

یک گروه شبه‌نظامی در ایالت جورجیا تهدید کرده‌است در صورت شکست دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا، ناآرامی مدنی ایجاد می‌کند.


به گزارش تحلیل ایران،خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه گزارش داد، کریس هیل، سخنگوی گروه شبه‌نظامی نیروهای امنیتی 3 درصد، گفت در صورتی که هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا، در انتخابات 18 آبان ترامپ را شکست دهد، آن‌ها ساکت نخواهند ماند.

 

وی گفت: «این آخرین شانس برای نجات امریکا از ویرانی است. متعجب هستم که توانستم در 8 سال دورۀ (ریاست‌جمهوری باراک) اوباما ... دوام بیاورم، اما هیلاری نیز همان‌گونه خواهد بود.»

هیل گفت در صورت تقلب و پیروزی کلینتون، این گروه برای محافظت از معترضان به سوی واشنگتن خواهد رفت.وی افزود: «من آنجا خواهم بود تا به مردم سرزمینم کمک کنم و از خلع سلاح شدن آن‌ها ممانعت به عمل آورم و مبارزه خواهم کرد و می‌کشم و ممکن است در این راه بمیرم.»

 

کلینتون در فعالیت‌های انتخباتی‌اش بارها لابی سلاح در امریکا را محکوم کرده و خواستار قوانین سخت کنترل سلاح شده‌است.وی چندی پیش گفت سلاح‌های زیادی در این کشور در دست افرادی است که نباید به سلاح دسترسی داشته باشند.این در حالی است که ترامپ معتقد است امریکایی‌ها حق قانونی برای در اختیار داشتن و حمل سلاح دارند.حمایت ترامپ از لابی اسلحه موجب شده‌است که وی حمایت این گروه‌های عمدتاً تأثیرگذار را به دست آورد.

 

پرس تی وی نوشت: انجمن ملی سلاح، لابی قدرتمند سلاح در امریکا، رسماً از ترامپ حمایت کرده‌است.به گزارش رویترز، این گروه شبه‌نظامی مستقر در ایالت جورجیا از چندی پیش آموزش‌های نظامی خود را با سلاح آغاز کرده‌است. اعضای این گروه یک منطقۀ آموزشی برای خود در جنگل ایجاد کرده‌اند تا بتوانند با شرایط پیچیدۀ احتمالی مقابله کنند.سخنگوی گروه شبه‌نظامی گفت: «ما درست مانند تفنگ‌داران دریایی در حال آموزش برای این موضوع هستیم. ما به واقع قصد داریم سخت‌تر تلاش کنیم و توانمندی‌های عملیاتی خود را برای روزی که امیدواریم هرگز نیاید، افزایش دهیم.»

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :