موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی انرژی

a/105331 :کد

طرح مشترک گاز ایران و عمان

کره جنوبی در اجرای طرح مشترک گاز ایران و عمان مشارکت می کند

  پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵ — ۱۴:۳۵
تعداد بازدید : ۲۶۲   
 تحلیل ایران -کره جنوبی در اجرای طرح مشترک گاز ایران و عمان مشارکت می کند

کره جنوبی اعلام کرد که در اجرای شماری از طرح های زیربنایی در منطقه خاورمیانه از جمله طرح صادرات گاز ایران به عمان مشارکت می کند.

کره جنوبی اعلام کرد که در اجرای شماری از طرح های زیربنایی در منطقه خاورمیانه از جمله طرح صادرات گاز ایران به عمان مشارکت می کند.

 

به گزارش تحلیل ایران، این طرح ها شامل برنامه های ساختاری زیربنایی از جمله در بخش احداث خط لوله گاز است و ارزشی در حدود ۲۷ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار دارد.


وزارت تجارت کره جنوبی روز پنجشنبه در گزارشی اعلام کرد که طرح های مذکور از جمله در بخش گاز که جزو همکاری های ایران و عمان است از بزرگترین طرح های توسعه زیربنایی محسوب می شود.


گزارش شده که مقام های وزارت تجارت کره جنوبی در این زمینه با همتایان عمانی خود کمیته اقتصادی را نیز برگزار کرده اند. این کمیته برای بررسی همکاری های اقتصادی دو کشور از سال ۲۰۰۹ همواره برگزار شده است.


این کشور اعلام کرده که در خصوص مشارکت اجرای طرح احداث خط لوله انتقال گاز از زیر دریا که ایران و عمان اجرا می کنند، به توافق رسیده است.


بر اساس توافقی که پیشتر میان ایران و عمان به عمل آمده، طرح خط لوله گاز مزبور در عمق یکهزار متری دریا احداث خواهد شد و امکان صادرات روزانه یک میلیارد فوت مکعب گاز به عمان را فراهم می کند.


احداث این خط لوله همچنین به عمان اجازه خواهد داد تا از گاز ایران برای تامین نیاز داخلی و نیز صادرات به بازارهای جهانی استفاده نماید.


وزارت تجارت کره جنوبی در بخش دیگری از گزارش خود آورده است: شرکت های این کشور همچنین قرار است در ساخت یک پالایشگاه در منطقه ای به نام «دکم» و یک مجتمع پتروشیمی با عمان همکاری کنند.


انتظار می رود که دو کشور با توجه به نیاز عمان به انرژی های تجدید پذیر در ساخت و سازهایی در این عرصه نیز همکاری داشته باشد.


کره جنوبی پس از لغو تحریم های ایران و اجرای توافقنامه هسته ای تلاش زیادی کرده است تا وارد بازار ایران شود و به دنبال فرصت های اقتصادی است.


به تازگی شرکت های خودروسازی کره جنوبی هم اعلام کرده‌اند به رغم فراز و نشیب ها در فروش خودرو وضعیت فروش آنها در بازار ایران رو به بهبود است و تلاش این است که شرکت های خودروسازی با ایران همکاری نزدیکتری داشته باشند.


ایرنا نوشت:خبرگزاری یونهاپ گزارش کرده است که مجموعه ای از همکاری های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی با ایران آغاز شده و این همکاریها بتدریج گسترش خواهد یافت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :