موضوعات ‌مرتبط: فناوری موبایل

a/105338 :کد

گلکسی S8

دستیار صوتی گلکسی S۸ احتمالا Bixby نام دارد

  پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵ — ۱۶:۳۰
تعداد بازدید : ۲۴۳   
 تحلیل ایران -دستیار صوتی گلکسی S۸ احتمالا Bixby نام دارد

سامسونک ماه گذشته اعلام کرد که آزمایشگاه Viv، استارتاپی که توسط سازندگان سیری راه اندازی شده را خریداری کرده است.

سامسونک ماه گذشته اعلام کرد که آزمایشگاه Viv، استارتاپی که توسط سازندگان سیری راه اندازی شده را خریداری کرده است.

 

به گزارش تحلیل ایران،  از آن زمان شایعات زیادی درباره احتمال استفاده از دستیار صوتی جدید Viv در محصولات آتی سامسونگ منتشر شده است. یکی از مهم‌ترین این شایعات احتمال مجهز کردن گلکسی S8 به این دستیار صوتی بوده است تا بتواند در مقایسه با S Voice به دستیاری بسیار قدرتمندتر تبدیل شود.

اکنون مطابق با نشان تجاری جدیدی که به تازگی ثبت شده است، به احتمال زیاد نام این دستیار صوتی Bixby خواهد بود.


در توضیحات این نشان تجاری این طور آمده است: " نرم افزار کامپیوتری برای مدیریت اطلاعات شخصی، نرم افزار کاربردی کامپیوتر برای گوشی‌های هوشمند، کامپیوترهای قابل حمل و تبلت‌ها، نرم افزار مورد استفاده برای پیاده سازی سیستم تشخیص چهره... نرم افزار کامپیوتری برای استفاده هندزفری از یک گوشی از طریق تشخیص صدا."

در هر حال صرف نظر از اینکه Bixby چه کاربردی داشته باشد، در توضیحات این نشان تجاری به مواردی اشاره شده است که از قابلیت‌های یک دستیار صوتی خبر می‌دهد. هنوز اطلاعاتی درباره نحوه عملکرد Bixby در دست نیست اما با توجه به اینکه این هوش مصنوعی توسط کارشناسان Viv Labs توسعه داده شده است به نظر می‌رسد که گوگل و اپل باید خود را برای رقابتی جدید آماده کنند.

تابناک نوشت:تا به امروز دستیار صوتی S Voice نتوانسته عملکرد چندان قابل توجهی از خود به نمایش بگذارد، به این ترتیب باید تا سال 2017 منتظر بمانیم و ببینیم که این دستیار صوتی جدید چه دستاوردی برای سامسونگ به همراه خواهد داشت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :