موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بیکاری

a/105345 :کد

بیکاری در ایتالیا

در کشور ایتالیا بیکاری افزایش یافت

  پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵ — ۱۷:۱۲
تعداد بازدید : ۲۷۹   
 تحلیل ایران -در کشور ایتالیا بیکاری افزایش یافت

موسسه ملی آمار ایتالیا (ایستات) در گزارشی با اشاره به افزایش شاخص بیکاری در این کشور، اعلام کرد که شمار بیکاران به سه میلیون نفر رسیده است.

موسسه ملی آمار ایتالیا (ایستات) در گزارشی با اشاره به افزایش شاخص بیکاری در این کشور، اعلام کرد که شمار بیکاران به سه میلیون نفر رسیده است.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از ایستات، شاخص بیکاری در ماه سپتامبر گذشته با دو دهم درصد افزایش نسبت به ماه قبل به 11.7 درصد رسید. این در حالی است که بیکاری در ماه جولای گذشته 1.1 درصد و در ماه اگوست یک دهم درصد کاهش یافته بود.


ایستات افزود: در ماه سپتامبر شاخص بیکاری در رده های مختلف سنی (مرد و زن) بجز جوانان از 15 تا 24 سال، دو دهم درصد نسبت به ماه آگوست افزایش پیدا کرد و 60 هزار نفر به شمار بیکاران افزوده شد.


بر اساس داده های ایستات، شاخص افراد غیر فعال نیز در ایتالیا در ماه سپتامبر با دو دهم درصد کاهش نسبت به ماه اگوست، به 34.8 درصد رسید.


این در حالی است که در قیاس با مدت مشابه در سال 2015 شمار شاغلین 1.2 درصد معادل 265 هزار نفر افزایش یافته است.


ایرنا نوشت: شاخص بیکاری جوانان از 15 تا 24 سال در ایتالیا در ماه سپتامبر 2016 برابر با 37.1 درصد است که 1.2 درصد کمتر از ماه قبل به عبارتی از هر 10 جوان ایتالیا کمتر از یک نفر بیکار است .

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :