موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/105387 :کد

بوریس جانسون

تاکنون ۱۳۰ انگلیسی عضو داعش در سوریه کشته شده اند

  پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵ — ۲۲:۴۰
تعداد بازدید : ۲۷۹   
 تحلیل ایران -تاکنون ۱۳۰ انگلیسی عضو داعش در سوریه کشته شده اند

۱۳۰ انگلیسی عضو داعش در سوریه کشته شده اند

130 انگلیسی عضو داعش در سوریه کشته شده اند

 

به گزارش تحلیل ایران ،به نقل از خبرگزاری رسمی کویت از لندن، وزیر امور خارجه انگلیس روز پنجشنبه اعلام کرد تاکنون 130 شهروند انگلیسی عضو گروه تکفیری صهیونیستی داعش و دیگر گروه های مسلح در سوریه کشته شده اند.


بوریس جانسون در پاسخ به سوال نمایندگان پارلمان انگلیس گفت: «نزدیک به 850 انگلیسی مقیم این کشور از آغاز بحران در سوریه در سال 2011 تاکنون به این کشور رفته‌اند و نیمی از این افراد به انگلیس بازگشته اند.»


جانسون افزود شمار انگلیسی هایی که به داعش و دیگر گروه های تروریستی می پیوندند کاهش شدیدی یافته و تبلیغات داعش برای جذب این افراد از سال گذشته نیز 70 درصد کاهش یافته است.


وی اظهار داشت جنگنده های انگلیسی تاکنون 1105 بار به مواضع داعش در عراق و سوریه حمله کرده اند و از این تعداد 1038 بار در عراق بوده است.


وزیر امور خارجه انگلیس تاکید کرد گروه داعش در حال ضعیف شدن و فروپاشی است و تنها مسئله زمان باقی مانده است.


جانسون گفت: «گروه داعش از طریق نبردهایی که در عراق و سوریه جریان دارد ریشه کن می شود و نبرد موصل به رهبری نیروهای عراقی پیشرفت خوبی داشته است.»


جانسون افزود نابودی داعش در گرو آزادسازی شهر الرقه در سوریه به عنوان پایگاه اصلی این گروه است.


وی اظهار داشت بر اساس اطلاعات موجود، ابوبکر البغدادی سرکرده داعش در حالی که طرفدارانش را به ادامه جنگ و درگیری ترغیب می کند خود از شهر موصل در عراق متواری شده است.


وزیر امور خارجه انگلیس از روسیه خواست عملیات نظامی را در استان حلب سوریه متوقف و دولت سوریه را به بازگشت به میز مذاکرات ترغیب کند.


خبرگزاری صدا و سیما نوشت: این مقام انگلیسی از روسیه خواست از حق وتو علیه قطعنامه های بین المللی در محکومیت نظام سوریه در شورای امنیت استفاده نکند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :