موضوعات ‌مرتبط: سیاسی فرهنگی-مذهبی

a/105445 :کد

بهائیت

بهائیت جریانی سیاسی وابسته به رژیم صهیونیستی است

  جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵ — ۱۳:۰۰
تعداد بازدید : ۲۶۴   
 تحلیل ایران -بهائیت جریانی سیاسی وابسته به رژیم صهیونیستی است

یکی از مراجع تقلید گفت: بهائیت مذهب نیست، بلکه یک جریان سیاسی وابسته به رژیم صهیونیستی است که مرکز فعالیت سیاسی آنها فلسطین اشغالی است.

یکی از مراجع تقلید گفت: بهائیت مذهب نیست، بلکه یک جریان سیاسی وابسته به رژیم صهیونیستی است که مرکز فعالیت سیاسی آنها فلسطین اشغالی است.

 

به گزارش تحلیل ایران ، آیت الله ناصر مکارم شیرازی  اظهار کرد: آنچه بر ضد شیعه منتشر می‌کنند جنبه سیاسی دارد یعنی سیاست‌های غربی با کمک وهابی‌ها وجود یک مملکت شیعه مستقل قوی را نمی‌توانند تحمل کنند و به همین دلیل شبهاتی که دروغ و کذب محض است را منتشر می‌کنند.


وی ادامه داد: در سفری به مکه مکرمه متوجه شدم کتب زیادی به‌صورت نادرست و غیر واقع مسائلی را نسبت به عقاید شیعه منتشر کرده‌اند و در همان لحظه در کنار بیت الله الحرام عهد بستم در کتابی هر چند فشرده به عقاید شیعه بپردازم، در 80 عنوان و به 11 زبان دنیا این کتاب را به رشته طبع درآوردم.


این مرجع تقلید افزود: ما به هر کسی که از شیعه سوال دارد بارها در گفتار و نوشته‌هایمان گفته‌ایم برای سوال از شیعه به ما مراجعه کنید نه به دشمنان ما. وقتی برای شناخت تشیع به دشمن تشیع مراجعه می‌کنید، مطلبی غیر از کذب و دروغ چیزی تحویل شما نمی‌دهد.


وی در خصوص توهین به عقاید اهل‌سنت تصریح کرد: ما فتوا داده‌ایم و برای شیخ‌الازهر هم فرستاده‌ایم که اهانت به مقدسات اهل‌سنت شرعا جایز نیست و آن را به زبان‌های مختلف دنیا ترجمه و منتشر کرده‌ایم.


آیت‌الله مکارم شیرازی تاکید کرد: در همین جلسه از وزیر امور دینی کشور دوست و برادر اندونزی دعوت می‌کنم در سفری به شهر مقدس قم از نزدیک با افکار و اندیشه‌های تشیع آشنا شود.


این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: اگر امروز عده‌ای با مراجعه به وزارت امور دینی اندونزی ادعا می‌کنند به‌عنوان یکی از مذاهب موجود در ایران فعال هستند، باید بگویم، بهائیت مذهب نیست، بلکه یک جریان سیاسی وابسته به رژیم صهیونیستی است که مرکز فعالیت سیاسی آنها فلسطین اشغالی است.


وی افزود: وقتی قانون اساسی نوشته شد، من جزء نویسندگان آن و در گروه مذهب بودم، در گروه ما نمایندگانی از مسیحیان، یهودیان، زرتشتیان و اهل‌سنت حضور داشتند و ما تصویب کردیم با توجه به اینکه اکثر جمعیت ایران را شیعیان تشکیل می‌دهند، مذهب رسمی شیعه شود و ضمن احترام به اقلیت‌های دینی و مذهبی فعالیت‌های آزادانه آنان را در کشور مصوب کردیم.

این مرجع تقلید بیان کرد: در همین ایام بود که بعضی بهایی‌ها آمدند و تماس گرفتند که ما را جزء اقلیت‌های رسمی کشور به حساب آورید که ما گفتیم شما مذهب نیستید و یک حزب سیاسی وابسته به رژیم صهیونیستی است و پایتخت شما سرزمین‌های اشغالی است.


وی خطاب به مقامات وزارت امور دینی اندونزی در پاسخ به سوال وی مبنی بر وضعیت اقلیت‌های مذهبی به ویژه اهل‌سنت، پاسخ داد: شما می‌توانید به منظور آشنایی بیشتر و آگاهی از وضعیت اهل‌سنت از مراکز، موسسات و فعالیت‌های اجتماعی و عمومی آنان بازدید کنید. علما و شخصیت‌های برجسته علمای اهل‌سنت در حال حاضر با ما در تماس هستند به‌طوریکه فرزندان یکی از علمای برجسته اهل‌سنت مرا عمو صدا می‌زند.


آیت‌الله مکارم شیرازی افزود: امروز علمای بزرگ اهل‌سنت و شیعه در برابر جریان‌های تکفیری تعاملات و همکاری‌های علمی و پژوهشی متعددی داریم و در مجالس قانون‌گذاری و خبرگان ما دارای نماینده هستند.


این مرجع تقلید به وضعیت مسیحیان و یهودیان در ایران اشاره کرد و گفت: امروز این اقلیت‌های مذهبی به‌صورت آزادانه و در نهایت احترام دارای معبد و کلیسا هستند و نمایندگانی در مجلس قانون‌گذاری دارند و دارای انتخابات آزاد هستند و جمهوری اسلامی همه چیز آنان را به‌عنوان اقلیت‌های دینی پذیرفته و بدون هیچ اختلافی در حال زندگی هستیم.


وی تصریح کرد: دشمنان ما بر ضد ما تبلیغ می‌کنند که اقلیت‌های مذهبی در کشور ما آزاد نیستند، آنان در آزادی و امنیت کامل مشغول گذاران زندگی هستند و این تبلیغات بدون شک دروغ است.


فارس نوشت : این مفسر قرآن کریم ادامه داد در مناسبت‌های مختلف ده‌ها و صدها خبرنگار و فعال رسانه خارجی به ایران سفر می‌کنند و وقتی ایران و موقعیت آن را می‌بینند، می گویند این ایرانی که ما می‌بینیم با آن ایرانی که برای ما ترسیم و تبلیغ شده بسیار متفاوت است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :