موضوعات ‌مرتبط: سیاسی اقتصاد

a/105462 :کد

ایتالیا

۵۷ شرکت در ایتالیا روزانه ورشکست می شوند

  جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵ — ۱۶:۵۹
تعداد بازدید : ۲۱۴   
 تحلیل ایران -۵۷ شرکت در ایتالیا روزانه ورشکست می شوند

از آغاز بحران اقتصادی در سال ۲۰۰۸ تاکنون، حدود یکصد هزار شرکت در ایتالیا ورشکست شده اند. به عبارتی هر روز ۵۷ شرکت تعطیل شده است.

 از آغاز بحران اقتصادی در سال 2008 تاکنون، حدود یکصد هزار شرکت در ایتالیا ورشکست شده اند. به عبارتی هر روز 57 شرکت تعطیل شده است.

 

به گزارش تحلیل ایران، مرکز مطالعات 'ایمپرزا لاوورو' اعلام کرد که از سال 2008 میلادی 95 هزار شرکت بخاطر نا توانایی در پرداخت بدهی های خود اعلام ورشکستگی کرده اند که با این روند این رقم تا پایان سال جاری میلادی به 100 هزار شرکت خواهد رسید. 


این مرکز برپایه داده های سازمان همکاری و توسعه اقتصادی اعلام کرد، موارد ورشکستگی شرکت ها در ایتالیا بیش از 55 درصد نسبت به 6 سال پیش یعنی آغاز بحران جهانی افزایش یافته است. به عبارتی شمار تعطیلی شرکت ها در ایتالیا از 9 هزارو384 مورد در سال 2009 میلادی به 14 هزار و 585 مورد در سال 2015 افزایش پیدا کرد. 


به عقیده این مرکز مطالعاتی، تا پایان سال 2016 میلادی نیز 14 هزار و 348 شرکت ورشکست می شوند که البته 237 مورد کمتر از سال 2015 خواهد بود.


در میان اقتصادهای بزرگ تحت نظارت سازمان همکاری و تو سعه اقتصادی، علاوه بر ایتالیا، شمار ورشکستگی شرکت ها در فرانسه (بیش از 13 درصد) نیز امروز بیش از سال 2009 میلادی است که به هرحال کمتر از ایتالیا است. 


این مرکز مطالعاتی اعلام کرد: مشکل ایتالیا بحران مالی جهانی نیست بلکه ناتوانی برای پاسخ دهی به مشکلات شرکت ها است. این در حالی است که در سایر کشورها شمار شرکت های ورشکسته کمتر از 6 سال پیش است. شرکت هایی که بخاطر ناتوانی اقتصادی مجبور به تعطیلی می شوند در اسپانیا ( 4.45 درصد) در آلمان ( 22.90 درصد) و در هلند ( 30.25 درصد) کاهش یافته اند. 


تنها تسکین برای ایتالیا، کندتر شدن روند ورشکستگی ها در 6 ماه اول سال جاری نسبت به سال 2015 است. 


به عقیده کارشناسان ، راه حل این مساله اصلاحات است. بهبود روند اقتصادی بستگی به سلامت شرکت ها دارد و بنابراین نیاز به سیاست هایی برای کاهش دیوان سالاری و وزنه سنگین مالیات ها است و گرنه خطر افزایش شمار ورشکستگی شرکت ها در این کشور وجود دارد. 


فشار سنگین مالیاتی یکی از عوامل مهم تعطیلی شرکت ها در ایتالیا است که به عقیده دولت، برابر با 42.6 درصد است اما به عقیده انجمن صنعتگران شهر مستره، فشار مالیاتی تحمیلی بر شرکت ها در این کشور بیش از 49 درصد است.


ایتالیایی ها هر سال متحمل پرداخت 100 نوع مالیات مختلف به ارزش 472 میلیارد یورو شده و سرانه پرداخت مالیات در این کشور به 11 هزار و 800 یورو در سال می رسد. فشار سنگین مالیاتی از یک سو و بحران اقتصادی از سوی دیگر باعث شده تا پدیده فرار مالیاتی نیز در این کشور گسترش یابد به طوری که به 347 هزار یورو دردقیقه و 21 میلیون یورو در ساعت برسد.


ایرنا نوشت:خانواده های ایتالیایی نیز با پرداخت بیش از 38 درصد از حقوق ماهانه خود به دولت، متحمل بیشترین فشار مالیاتی بر درآمد خود در مقایسه جهانی هستند و بانک مرکزی ایتالیا اخیرا پس از بررسی داده های سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، اتحادیه اروپا و گروه 7 اعلام کرد که هیچ خانواده ای در اروپا بیش از خانواده های ایتالیایی متحمل پرداخت مالیات بر درآمد و کار نیست. 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :