موضوعات ‌مرتبط: سیاسی قوه قضائیه

a/105473 :کد

رییس قوه قضاییه تشریح کرد:

دستاوردهای سفر هیئت عالی قضایی ایران به عراق

  شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ — ۰۵:۱۲
تعداد بازدید : ۲۶۵   
 تحلیل ایران -دستاوردهای سفر هیئت عالی قضایی ایران به عراق

رییس قوه قضاییه از جمله دستاوردهای سفر عراق را امضای تفاهم‌نامه با هدف مبارزه با قاچاق و ارتقای حقوق بشر اسلامی و تعامل قضایی با طرف عراقی عنوان کرد.

 

رییس قوه قضاییه از جمله دستاوردهای سفر عراق را امضای تفاهم‌نامه با هدف مبارزه با قاچاق و ارتقای حقوق بشر اسلامی و تعامل قضایی با طرف عراقی عنوان کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله املی لاریجانی در نشستی کوتاه در جمع خبرنگاران در فرودگاه مهرآباد در رابطه با دستاورد سفر چند روزه خود و هیئت همراه به عراق گفت:این سفر مذاکراتی با طرف عراقی داشتیم و با مسئولان عالی و قضایی این کشو دیدار داشتیم. ،سفر به کشور عراق سفر مفیدی بود،مذاکرات سازنده‌ای در این سفر با دستگاه قضایی عراق صورت گرفت و تفاهم‌نامه خوبی هم شکل گرفت.

 

آیت‌آلله آملی لاریجانی به مفاد این تفاهم‌نامه اشاره و در باب تشریح آن بیان کرد: در مواد آن به برخورد با قاچاقچیان، موضوع مبارزه با تروریست و ارتقای حقوق بشر اسلامی، مبارزه با جنایت‌های سازمان یافته و قاچاق مواد مخدر و نسبت به مباحث حقوق بشر در سطح بین‌الملل اختصاص یافته است. ایسنا نوشت: از مباحث مفید دیگری که مطرح شد این بود که برای شناخت دستگاه قضایی دو کشور قرار شد تفاهمی داشته باشیم و دستاوردهای آموزشی قضایی ایران و تجربیات قضات ما در اختیار برادران ما در عراق قرار گیرد.رییس دستگاه قضا با بیان اینکه التزام روابط بین دو کشور بالا است، اشاره کرد:ارتقای روابط در ابعاد سیاسی اقتصادی فرهنگی شدنی است و قرار است این موضوع دنبال شود.آیت‌الله آملی لاریجانی در رابطه با دیدار با آیت‌الله سیستانی گفت: با این عالم بزرگوار نیز دیدار و مذاکراتی صورت گرفت.فضای معنوی این سفر بعد خاصی به سفر داد و امیدواریم تفاهم‌نامه و مذاکرات انجام شده در کشور پیگیری شود.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :