موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی دانشگاه

a/105506 :کد

وزارت علوم ؛

جزئیات بازنگری و تصویب در رشته‌ های دانشگاهی

  شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ — ۰۹:۲۶
تعداد بازدید : ۳۴۸   
 تحلیل ایران -جزئیات بازنگری و تصویب در رشته‌ های دانشگاهی

امسال خیلی از رشته ها مورد بازنگری قرار گرفته است و مصوبه ای صادر شد تا در مهرماه آینده شاهد حذف رشته های با قدمت ۵ تا ۱۰ سال در آموزش عالی باشیم.

 


مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم گفت: امسال خیلی از رشته ها مورد بازنگری قرار گرفته است و مصوبه ای صادر شد تا در مهرماه آینده شاهد حذف رشته های با قدمت 5 تا 10 سال در آموزش عالی باشیم.


به گزارش تحلیل ایران، عبدالرحیم نوه ابراهیم مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم اظهار داشت: کمیته های تخصصی برنامه ریزی درسی وزارت علوم رشته هایی که تاریخ مصرف آنها تمام شده را بررسی می کند که این رشته ها یا بطور کلی از رده خارج شوند و یا مورد بازنگری قرار گیرند. میزان نوشت: امسال خیلی از رشته ها مورد بازنگری قرار گرفته است و مصوبه ای صادر شده تا در مهرماه آینده شاهد حذف رشته های با قدمت 5 تا 10 سال در آموزش عالی باشیم.این در حالی است که در سال گذشته رشته های با قدمت بیش از 10 سال مورد بازنگری قرار گرفته است.
 
مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم در ادامه گفت:این رشته ها شامل رشته های علوم انسانی،علوم پایه و فنی مهندسی است.نوه ابراهیم در پایان خاطر نشان کرد:در ماه گذشته شاهد تصویب  3 رشته جدید در دانشگاه هایی همچون امام باقر و علوم انتظامی امین بوده ایم.گفتنی است در آینده نیز تعداد رشته های جدید افزایش پیدا خواهد داشت.


 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :