موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/105549 :کد

امریکا و تروریست

مجری الجزیره : داعش و آمریکا هماهنگند

  شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ — ۱۲:۲۶
تعداد بازدید : ۱۶۸   
 تحلیل ایران -مجری الجزیره : داعش و آمریکا هماهنگند

مجری سوری شبکه الجزیره که از مخالفان سر سخت بشار اسد است اعتراف کرد که داعش و آمریکا به شکل عجیبی هماهنگ‌اند.

مجری سوری شبکه الجزیره که از مخالفان سر سخت بشار اسد است اعتراف کرد که داعش و آمریکا به شکل عجیبی هماهنگ‌اند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، «فیصل قاسم» مجری شبکه الجزیره که به مخالفت با ایران، محور مقاومت و بشار اسد رئیس جمهور قانونی سوریه شهرت دارد اعتراف کرد که هماهنگی عجیبی بین داعش و آمریکا وجود دارد.


قاسم که اصالتا سوری است اما شهروند بریتانیا هم هست در واکنش به اظهارات اخیر «ابوبکر بغدادی» سرکرده داعش و تهدید ترکیه و عربستان گفت: هماهنگی عجیبی بین داعش و آمریکا وجود دارد.


این مجری سوری افزود یک روز قبل از تهدید‌های بغدادی علیه ترکیه و عربستان، آمریکا از شهروندانش خواسته بود ترکیه را ترک کنند.


سرکرده داعش اخیرا فایلی صوتی منتشر کرده و در آن ضمن تأکید بر ادامه عملیات‌های تروریستی ترکیه را مرتد توصیف کرده و از مردم عربستان خواسته به  نیروهای امنیتی کشورشان حمله کنند.


ثامر السبهان: تروریسم می‌خواهد اعتدال عربستان را هدف قرار دهد


در همین راستا «ثامر السبهان» وزیر مشاور دولت عربستان در امور خلیج فارس در صفحه توییترش نوشت که همه تروریست‌ها و افراط‌گراها و همه حامیان آنها تصمیم گرفته‌اند که با تلاش عربستان برای میانه روی، اعتدال و متحد کرد صفوف جهان اسلام و عرب سر جنگ داشته باشند اما «حق همواره پیروز است».


فارس نوشت : ادعای سفیر سابق عربستان در عراق، که از این کشور اخراج شد، در حالی مطرح می‌شود که ترکیه و عربستان و قطر از حامیان اولیه تروریست‌هایی بودند که در سوریه علیه دولت بشار اسد دست به مبارزه مسلحانه زدند و از موسسان و بانیان اولیه داعش و تروریسم در منطقه به شمار می‌روند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :