موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/105577 :کد

مقام‌های رژیم صهیونیستی:

ممنوعیت پخش اذان از مساجد کرانه باختری

  شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ — ۱۸:۴۵
تعداد بازدید : ۱۸۳   
 تحلیل ایران -ممنوعیت پخش اذان از مساجد کرانه باختری

یک روز قبل نیز تعدادی از شهرک‌نشینان اسرائیلی به پخش اذان در شمال شرق بیت‌المقدس اعتراض کرده بودند.

 یک روز قبل نیز تعدادی از شهرک‌نشینان اسرائیلی به پخش اذان در شمال شرق بیت‌المقدس اعتراض کرده بودند.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از پرس تی وی، مقام‌های رژیم صهیونیستی پخش اذان را از مأذنۀ 3 مسجد در شهری در غرب کرانۀ اشغال‌شدۀ باختری ممنوع کرده‌اند.این ممنوعیت از شنبه (15 آبان) در شهر ابو دیس در نزدیکی بیت‌المقدس اجرا شد.یک روز قبل نیز تعدادی از شهرک‌نشینان اسرائیلی به پخش اذان در شمال شرق بیت‌المقدس اعتراض کرده بودند.


در پی این اعتراض نیر برکات، شهردار قدس، با ارسال نامه‌ای به رئیس پلیس این شهر ادعا کرد پخش اذان با «قوانین صدا» که محدودیت‌هایی در زمینۀ میزان، مدت، منبع و زمان «تولید صدا» در فضای عمومی وضع می‌کند، مغایرت دارد.با توجه به ممنوعیت پخش اذان، مؤذن‌ها ممکن است به ادارۀ پلیس احضار و بازجویی شوند یا حتی به پرداخت جریمه محکوم شوند.نیروهای رژیم صهیونیستی همچنین ساکنان ابو دیس را از حضور در مسجد صلاح‌الدین و اقامۀ نماز صبح محروم کردند.

نیروهای اسرائیلی با یورش به شهر طولکرم در شمال‌غرب کرانۀ باختری با جوانان فلسطینی درگیر شدند. آنها برای متفرق کردن فلسطینیان از گاز اشک‌آور و نارنجک‌های صوتی استفاده کردند که به بروز مشکلات تنفسی در عده‌ای از جوانان فلسطینی منجر شد.دور تازۀ درگیری‌ بین فلسطینیان و نیروهای ارتش اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی که «انتفاضۀ سوم» نامیده می‌شود از مهر 1394، با ورود صهیونیست‌های شهرک‌نشین به مسجد الاقصی تحت حمایت نیروهای اسرائیلی، آغاز شد.

تل آویو برای متوقف‌کردن اعتراض‌ فلسطینیان، سیاست‌های سختگیرانه‌ای اعمال کرده‌است که ازجملۀ آن‌ها می‎توان به ممنوعیت برگزاری نماز در مسجد الاقصی برای افراد کمتر از 40 سال، بازداشت‌های بدون حکم قضایی و سرکوب و ارعاب معترضان فلسطینی با شلیک گلوله‎های جنگی، اشاره کرد.نیروهای اسرائیلی از پاییز گذشته تاکنون حدود 250 فلسطینی از جمله زنان و کودکان را به شهادت رسانده‌اند.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :