موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بهداشت

a/105644 :کد

قائم مقام وزیر بهداشت:

پرداخت ۲۱ درصد هزینه دندانپزشکی از جیب مردم

  یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ — ۱۰:۱۷
تعداد بازدید : ۳۱۳   
 تحلیل ایران -پرداخت ۲۱ درصد هزینه دندانپزشکی از جیب مردم

قائم مقام وزیر بهداشت: مردم سالانه ۶ هزار میلیارد تومان از جیب خود برای خدمات دندانپزشکی پرداخت می کنند.

 


قائم مقام وزیر بهداشت: مردم سالانه 6 هزار میلیارد تومان از جیب خود برای خدمات دندانپزشکی پرداخت می کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران، دکتر ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در بحث ارائه خدمات دندانپزشکی گفت: از عملکرد چند دهه گذشته در بحث دندانپزشکی شرمنده ایم و متأسفانه هر فرد ایرانی بین 35 تا 45 ساله شاخص دندان های فاسد و کشیده شده اش 13.4 درصد است.
 
وی ادامه داد: این ناشی از این است که یک مقدار مردم رعایت نکردند و یک مقدار نیز آموزش لازم به آنها ارائه نشده است. ما در این خصوص دو اقدام در بحث دندانپزشکی انجام می دهیم یکی اینکه تمام دانش آموزان ابتدایی را تحت پوشش قرار می دهیم و اشکالات دندانیشان را رفع کرده ایم.اکنون برای دانش آموزان دو بار این کار انجام شده و اکنون بار سوم را انجام می دهیم.
 
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: البته با توجه به محدودیت های منابعی که داریم در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر خدمات دندانپزشکی برای کودکان زیر 14 سال انجام می دهیم. به طور کلی طی یک سال گذشته خدمات دندانپزشکی را چهار برابر اضافه کرده ایم و 1200 دندانپزشک جدید به خانواده دندانپزشکی اضافه شده که در مناطق محروم و روستایی مشغول ارائه خدمات هستند.
 
خبرگزاری صدا و سیما نوشت: ما 20 هزار و 900 خانه بهداشت در روستاها راه اندازی کرده ایم و 960 پایگاه و 320 مرکز راه انداخته ایم و عمده فعالیت ما در روستاها و مناطق محروم است اما در حاشیه شهرها نیز ارائه خدمات تکمیل شده است. خبرگزاری صدا و سیما نوشت: ما قبلاً مادران باردار و کودکان زیر پنج سال را تحت پوشش قرار می دادیم اکنون تمام گروه های سنی تحت پوشش ما هستند و مراقبت از بیماری هایی مانند بیماری های واگیردار، فشار خون، قلبی، عروقی و تغذیه های مکمل را انجام می دهیم که این اقدامات در برخی شهرها نیز انجام می شود.
 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :