موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بنادر و دریانوردی

a/105645 :کد

معاون وزیر راه و شهرسازی:

امضای قرارداد جدید سرمایه‌گذاری در بنادر ایران

  یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ — ۱۰:۳۰
تعداد بازدید : ۲۱۵   
 تحلیل ایران -امضای قرارداد جدید سرمایه‌گذاری در بنادر ایران

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اشتیاق سرمایه‌گذاران خارجی برای حضور در بنادر کشور از امضای ۳ هزار میلیارد تومان قرارداد سرمایه‌گذاری در بنادر ایران تا پایان سال برای خبر داد.


مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اشتیاق سرمایه‌گذاران خارجی برای حضور در بنادر کشور از امضای ۳ هزار میلیارد تومان قرارداد سرمایه‌گذاری در بنادر ایران تا پایان سال برای خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، محمد سعیدنژاد در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار کرد: پس از لغو تحریم‌ها و در پسابرجام هیئت‌های متعددی از کشورهای مختلف برای مذاکره جهت سرمایه‌گذاری در بنادر به ایران سفر کرده‌اند.وی با بیان این‌که سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای بنادر کشور اعلام آمادگی کرده‌اند، تصریح کرد: در این راستا 9 سرمایه‌گذار بزرگ خارجی برای بندر شهید رجایی پیشنهادات خود را ارائه داده‌اند که در حال بررسی آنها هستیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که در توسعه بنادر و زیرساخت‌های بندری از سرمایه‌گذاران داخلی نیز استفاده می‌کنیم، افزود:‌ امسال حدود 3000 میلیارد تومان قرارداد جدید برای توسعه بنادر کشور امضا می‌شود.سعیدنژاد همچنین با اشاره به این‌که ایران هیچ محدویتی برای بازگشت خطوط کشتیرانی خارجی به آبهای کشور ایجاد نمی‌کند، گفته است: در پسابرجام لاینرهای بزرگ بدون قید، شرط و محدودیت در حال بازگشت به بنادر ایران هستند.

وی با یادآوری این‌که پیش از اعمال تحریم‌ علیه ایران 27 خط کشتیرانی خارجی به بنادر ایران تردد داشتند، اظهار کرد: 17  لاینر بزرگ بدون محدودیت و شرطی وارد ایران شده‌ و بدون هیچ مشکلی تخلیه و بارگیری می‌کنند. خط کشتیرانی "مرسک" نیز مانند سایر خطوط کشتیرانی به دلایل تجاری به زودی به بنادر ایران باز می‌گردد.به گفته‌ سعیدنژاد تصمیم‌گیری مرسک برای بازگشت به ایران تجاری است و مسائل سیاسی نقش و اهمیتی در تصمیم‌گیری بزرگترین شرکت حمل و نقل دریایی جهان ندارد.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :