موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/105684 :کد

تحولات سوریه

توان غربی‌ها در سوریه تضعیف شده

  یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ — ۱۳:۳۶
تعداد بازدید : ۱۰۷   
 تحلیل ایران -توان غربی‌ها در سوریه تضعیف شده

رئیس‌جمهور سوریه در مصاحبه با روزنامه انگلیسی ساندی تایمز، تأکید کرد که غربی‌ها دیگر شدت عمل سابق را در برابر سوریه ندارند و ضعیف‌تر شده‌اند.

رئیس‌جمهور سوریه در مصاحبه با روزنامه انگلیسی ساندی تایمز، تأکید کرد که غربی‌ها دیگر شدت عمل سابق را در برابر سوریه ندارند و ضعیف‌تر شده‌اند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، بشار اسد در مصاحبه با «کرستینا لام» خبرنگار ساندی تایمز تصریح کرد: ما قبلا اعلام کردیم که آماده هستیم به وضعیت هرکسی که سلاح خود را زمین بگذارد، رسیدگی کرده و آن را حل و فصل کنیم. ما همچنین گذرگاههای انسانی برای خروج مردم ایجاد کردیم، اما تروریست‌ها این گذرگاهها را گلوله باران می‌کنند. حلب شهری است که تروریست‌ها مناطقی از آن را اشغال کرده‌اند و باید آنها را از آنجا بیرون برانیم.


 وی با اشاره به ضعیف شدن مواضع غربیها گفت: در گذشته هر وقت چیزی می‌گفتم، اعلام می‌کردند که رئیس جمهور سوریه از واقعیت ها دور است. ولی اکنون وضعیت فرق کرده است. غرب بسیار ضعیف تر شده است. چیزی ندارند که به آن استناد کنند تا شرح دهند که در سوریه چه می‌گذرد.


فارس نوشت : رئیس جمهور سوریه همچنین در اشاره به جدی نبودن غربیها بویژه آمریکا در مبارزه با گروه تروریستی داعش و سکوت در قبال اقدامات این گروه، اظهار داشت: گروه داعش نفت را قاچاق می‌کند و از چاه‌های نفت عراق زیر چشم ماهواره‌های آمریکا بهره برداری می کند و غرب چیزی نمی‌گوید. اینجا بود که با ورود روسیه به صحنه، فرایند تضعیف و کوچک شدن داعش آغاز شد.


کرستینا لام خبرنگار ساندی تایمز درباره مصاحبه خود با رئیس جمهور سوریه نوشت: بشار اسد معتقد است که روند امور اکنون به نفع وی حرکت می‌کند، و غرب مجبور خواهد شد که وی را بپذیرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :