موضوعات ‌مرتبط: فناوری گوشی

a/105688 :کد

گلکسی نوت 7

سامسونگ دسترسی گلکسی نوت ۷ به شبکه موبایل را قطع می کند

  یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ — ۱۴:۵۱
تعداد بازدید : ۲۵۸   
 تحلیل ایران -سامسونگ دسترسی گلکسی نوت ۷ به شبکه موبایل را قطع می کند

با این همه بلایی که برسر سامسونگ و اسمارت فون فوق العاده اما خطرناک گلکسی نوت ۷ آمده، کمتر کسی می تواند ادعا کند اخطار های این شرکت برای پایان دادن به استفاده ازاین تلفن هوشمند را ندیده یا نشنیده است.

با این همه بلایی که بر سر سامسونگ و اسمارت فون فوق العاده اما خطرناک گلکسی نوت 7 آمده، کمتر کسی می تواند ادعا کند اخطار های این شرکت برای پایان دادن به استفاده از این تلفن هوشمند را ندیده یا نشنیده است.

 

به گزارش تحلیل ایران،  سامسونگ در تازه ترین اقدام خود سعی دارد دسترسی این تلفن های دردسر ساز به شبکه ی موبایل را قطع کند.

 

سریال انفجار ها و آتش سوزی های مهیب این تلفن جنجالی ماه هاست شروع شده و با پیامد هایی جدی ادامه دارد. گلکسی نوت 7 دو بار فراخوانده شد، برایش در برخی فرودگاه ها ایستگاه های تعویض برپا شد و حتی بسیاری از شرکت های مسافرتی پرواز با آن را ممنوع کردند.


موضوع تا جایی دردسر ساز شد که باراک اوباما نیز در مورد نوت 7 صحبت کرد. اما حتی با وجود بیانیه ی رسمی این شرکت برای توقف تولید و فروش نوت 7 و درخواست از تمام دارندگان برای پس فرستادن این تلفن هوشمند، هنوز هستند کسانی که کماکان از نوت 7 خود دل نمی برند.
 

این شرکت تا کنون برای مجاب کردن دارندگان نوت 7 به استرداد گوشی های خود راه های گوناگونی را امتحان کرده، از جمله تخفیف 50 درصدی خرید محصولات بعدی در ازای پس دادن نوت 7. اما ظاهراً بنا به بی میلی تعداد زیادی از دارندگان نوت 7 به کنار گذاشتن و تحویل دادن تلفن هوشمند خود، سامسونگ مجبور شده برای جلوگیری از خسارت های بیشتر، اقدامات جدی تری به عمل بیاورد.

در همین راستا دارندگان این اسمارت فون در نیوزلند از تاریخ 18 نوامبر، دیگر قادر به استفاده از دستگاه خطرآفرین خود در شبکه ی تلفن همراه این کشور نخواهند بود. گفتنی است این تصمیم را سامسونگ و شرکت ارتباطات نیوزلند به صورت مشترک اتخاذ کرده اند.
 
به این ترتیب دارندگان نوت 7 در کشور یاد شده از تاریخ مذکور به بعد با تلفن هوشمند خود قادر به برقراری تماس، ارسال پیامک و استفاده از اینترنت همراه نخواهند بود. با اعمال این محدودیت، کاربران کماکان می توانند به اینترنت وای فای داسترسی داشته باشند اما با عدم دسترسی به شبکه ی تلفن همراه، نوت 7 آنها عملاً به یک آیپاد تاچ بزرگ با برند سامسونگ بدل خواهد شد.

 

مدیرعامل شرکت ارتباطات نیوزلند در این خصوص می گوید: «اپراتور های مختلف بار ها تلاش کرده اند با دارندگان دستگاه های نوت 7 تماس بگیرند و به دفعات از آنها خواسته اند تلفن های خود را در ازای یک تلفن جایگزین یا استرداد مبلغ پرداختی عودت دهند. قطع کردن شبکه روی دستگاه های نوت 7 باید به استرداد گوشی های باقی مانده کمک بیشتری بکند».

سامسونگ نیوزلند نیز افزوده است سعی می کند پیش از قطع شدن شبکه ی موبایل روی تلفن های نوت 7، با باقی دارندگان این تلفن هوشمند تماس بگیرند تا مطمئن شوند موضوع به اطلاعشان رسیده است. نمایندگی نیوزلند سامسونگ در بیانیه ی خود اظهار داشته: «ما به تمام دارندگان نوت 7 که هنوز از آن استفاده می کنند قویاً توصیه می کنیم دستگاه خود را برای تعویض با یک مدل دیگر یا پس گرفتن پول به فروشگاه محل خرید بازگردانند».

باید صبر کرد و دید آیا سامسونگ در دیگر کشور ها نیز تصمیم مشابهی اتخاذ می کند یا خیر. آن گونه که از خبر ها بر می آید به نظر می رسد این شرکت تا اینجای کار در دیگر نقاط جهان با آپدیتی نرم افزاری به محدود کردن شارژ این تلفن هوشمند به 60 درصد اکتفا کرده اما یکی از سخنگو های این شرکت در مورد آمریکا گفته است: «ما در آمریکا گزینه های متعددی را دنبال می کنیم تا مطمئن شویم تمام خریداران نوت 7 تلفن های خود را بدون بروز آسیب و خسارات بیشتر، پس می دهند».

تابناک نوشت:گفتنی است شرکت سامسونگ قول داده است با کمترین آسیب به طبیعت از شر تلفن های معیوب خلاص شود؛ گرچه کابوس نقص فنی و فراخوان محصولاتش به نوت 7 ختم نشده و در تازه ترین دردسر، حدود 3 میلیون دستگاه ماشین لباسشویی آن نیز به دلیل نقص فنی فراخوانده شده اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :