موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/105689 :کد

صدراعظم اتریش

کریستین کرن خواستار اقدام اتحادیه اروپا علیه دولت ترکیه شد

  یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ — ۱۵:۱۰
تعداد بازدید : ۲۱۱   
 تحلیل ایران -کریستین کرن خواستار اقدام اتحادیه اروپا علیه دولت ترکیه شد

صدراعظم اتریش با انتشار مطلبی در یکی از شبکه‌های اجتماعی ضمن انتقاد از سیاست‌های دولت ترکیه خواستار اقدام اتحادیه اروپا علیه آنکارا شد.

صدراعظم اتریش با انتشار مطلبی در یکی از شبکه‌های اجتماعی ضمن انتقاد از سیاست‌های دولت ترکیه خواستار اقدام اتحادیه اروپا علیه آنکارا شد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، «کریستین کرن» صدراعظم اتریش از اتحادیه اروپا خواست تا موضع روشنی در برابر مقامات ترکیه اتخاذ کنند.

کرن با انتشار مطلبی در صفحه فیس‌بوک خود ضمن تاکید بر اقدام علیه دولت ترکیه نوشت: «تحولات جدید مانند دستگیری نمایندگان حامی کردها و روزنامه‌نگاران منتقد دولت نگران کننده است و چنین اقداماتی حملات غیرقابل قبولی به روند دموکراسی و آزادی مطبوعات هستند.»

در ادامه این نوشته آمده است که «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه کشورش را در جهت نادرستی می‌برد که با ارزش‌های اروپایی مانند دموکراسی و قانون‌مداری مطابقت ندارد. به نظر می‌رسد که تحت پوشش مبارزه با تروریسم و مقابله با کودتا یک دولت خودکامه در ترکیه شکل می‌گیرد.

فارس نوشت: این در حالی است که در ماه آگوست هم صدراعظم اتریش خواستار قطع مذاکرات اروپا با ترکیه برای پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا شده بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :