موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/105697 :کد

حزب سوسیال‌ مسیحی‌

حزب سوسیال‌ مسیحی‌ با دموکرات مسیحی مرکل تقابل دارد

  یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ — ۱۶:۳۴
تعداد بازدید : ۱۸۹   
 تحلیل ایران -حزب سوسیال‌ مسیحی‌ با دموکرات مسیحی مرکل تقابل دارد

یکی از احزاب متحد با حزب "دموکرات مسیحی" صدر اعظم آلمان به شدت خود را در مقابل سیاست درهای باز مرکل در رابطه با آوارگان قرار داده تا بتواند نظر رای دهندگان خشمگین از این سیل مهاجران و آوارگان را جلب ک

یکی از احزاب متحد با حزب "دموکرات مسیحی" صدر اعظم آلمان به شدت خود را در مقابل سیاست درهای باز مرکل در رابطه با آوارگان قرار داده تا بتواند نظر رای دهندگان خشمگین از این سیل مهاجران و آوارگان را جلب کند.

 

به گزارش تحلیل ایران،  به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، "اتحاد سوسیال مسیحی " همیشه نسبت به حزب "دموکرات مسیحی" آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان که در سراسر کشور به جز بایرن فعال است، محافظه کارتر بوده است. انتظار می‌رود حزب "اتحاد سوسیال مسیحی" متشکل از این دو حزب در انتخابات سراسری آتی مغلوب حزب ناسیونالیست" آلترناتیو برای آلمان" شود.

 

نمایندگان حزب "اتحاد سوسیال مسیحی" در نشست روز شنبه در مونیخ به اتفاق آرا برنامه جدیدی را تصویب کردند که چند فرهنگی را  رد می‌کند و خواستار برگزاری رفراندوم‌های سراسری همانند رفراندوم‌های سوئیس می‌شود.

 

این برنامه همچنین درخواست حزب "اتحاد سوسیال مسیحی" را برای محدود کردن سالانه تعداد آوارگانی که آلمان آن‌ها را می‌پذیرد، تقویت می‌کند. حدود 890 هزار تن در سال 2015 میلادی برای پناهندگی در آلمان درخواست دادند و 213 هزار تن دیگر در 9ماه نخست سال 2016 میلادی خواستار دریافت پناهندگی آلمان شدند. بسیاری از آن‌ها از مشکلات و جنگ‌ها در سوریه، افغانستان و عراق فرار می‌کنند.

 

مانفرد وبر، معاون رهبر حزب "اتحاد سوسیال مسیحی" گفت: حزب ما به هیچ دولت ائتلاف دیگری ملحق نخواهد شد مگر آنکه محدویتی در خصوص تعداد پناهجویان وجود داشته باشد.

 

این حزب پیشتر گفته بود که این محدودیت باید سالی 200 هزار مورد باشد.

هورست سیهوفر، رهبر این حزب گفت: انتظار دارم حزب، "ائتلاف سوسیال مسیحی" در آستانه انتخابات سال آتی فاصله‌ها با حزب "دموکرات مسیحی" مرکل را از میان بردارد اما می‌دانم موافقت بر سر تمامی مسائل از جمله مهاجرت غیرممکن است.

 

مرکل یک محدودیت معین بر پناهجویان را به عنوان مری غیرقانونی و از نظر عملی غیرممکن رد کرده است.

 

ایسنا نوشت:این برنامه جدید حزب "ائتلاف سوسیال مسیحی" همچنین از ارتش آلمان می‌خواهد تا برای مقابله با تروریسم عملیاتی را در داخل کشور انجام دهد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :