موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/105783 :کد

رسانه روسی:

در شهر حلب زندگی دوباره جان گرفت

  دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ — ۱۱:۳۰
تعداد بازدید : ۱۹۰   
 تحلیل ایران -در شهر حلب زندگی دوباره جان گرفت

همزمان با ادامه محاصره منطقه شرق حلب محل حضور تروریست های ضدسوری جبهه النصره، منطقه غربی این شهر که در کنترل نیروهای دولتی است، شاهد شکل گیری دوباره زندگی خانواده ها شده است.

همزمان با ادامه محاصره منطقه شرق حلب محل حضور تروریست های ضدسوری جبهه النصره، منطقه غربی این شهر که در کنترل نیروهای دولتی است، شاهد شکل گیری دوباره زندگی خانواده ها شده است.

 

به گزارش تحلیل ایران، خبرگزاری ایتارتاس به نقل از خبرنگار خود نوشت: مردم حلب به مناطق آزاد شده باز می گردند و فرش های آویزان شده از بالکن ها و تنها دارایی مردم، نشانه هایی از بازگشت زندگی آرام به شهر است.


رسانه روسی در گزارش روز دوشنبه خود ادامه داده است: از چند جاده جنوبی شهر که توسط نیروهای ارتش کنترل می شوند، کمک های بشردوستانه روسیه منتقل می شود و کودکان از دیدن نان خوشحال هستند و جشن گرفته اند.


اسپوتنیک به نقل از این گزارش نوشته است: با بازگشت مردم به شهر، کمبود مواد غذایی به مشکلی جدید تبدیل خواهد شد. هر بسته نان 50 لیر سوری قیمت دارد، اما این بسته ها رایگان بین کودکان پخش می شود و برای سه روز کافی است.


دانیل ریچکوف رییس مرکز روسی نظارت بر آتش سوریه در این باره گفته است: زمستان فرا می رسد و ما وسایل گرمازا برای مردم می آوریم.


زمانی که گروههای مسلح شهر را اشغال کردند، تقریبا 70 هزار نفر گریختند. فاطمه و شوهرش محمد که چند سال در اردوگاه پناهندگان بودند، به خانه خود برگشته اند. فرزندان آنان در ارتش سوریه خدمت می کنند و می گویند از کمک های روسیه سپاسگزاریم.


در پایان گزارش به نقل از این خانواده آمده است: جنگجویان ضددولتی همه چیز را غارت کرده اند، تلویزیون، مبل، فرش و عملا چیزی در خانه ها باقی نمانده است، فقط یک دیوار خالی داریم و باید از صفر شروع کنیم.


حلب چندین هزار ساله در ۳۵۵ کیلومتری شمال دمشق و نزدیک مرز ترکیه زمانی پایتخت تجاری و فرهنگی سوریه به شمار می رفت.


شهر حلب از نیمه سال ۲۰۱۲ با حمایت کشورهای غربی-عربی به ویژه آمریکا از تروریست ها و گروههای مسلح به جبهه جنگ تبدیل و اکنون به دو منطقه تقسیم شده است.


ایرنا نوشت:کشورهای غربی-عربی ضدسوری مانع ادامه عملیات سرکوب جبهه النصره در شرق حلب می شوند که از سوی ارتش سوریه محاصره شده اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :