موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دفاعی امنیتی

a/105802 :کد

نیروی های ناتو

نیروی های ناتو در واکنش به تحرکات نظامی روسیه آماده‌باش شدند

  دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ — ۱۲:۳۷
تعداد بازدید : ۲۱۶   
 تحلیل ایران -نیروی های ناتو در واکنش به تحرکات نظامی روسیه آماده‌باش شدند

ناتو به بهانه رشد تهدیدهای روسیه علیه غرب، نزدیک به ۳۰۰ هزار نیروی خود را به حالت آماده‌باش درآورده است.

ناتو به بهانه رشد تهدیدهای روسیه علیه غرب، نزدیک به 300 هزار نیروی خود را به حالت آماده‌باش درآورده است.

 

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از پایگاه دیلی اکسپرس، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو گفت که کشورهای متحد صدها هزار نیرو را برای آزمایش توان بازدارندگی ناتو مقابل تهدید مسکو در وضعیت آماده‌باش بالا قرار داده‌اند.

 

در حالی که ناتو از زمان فروپاشی شوروی بودجه دفاعی و سرمایه‌گذاری روی ارتش را کاهش داده، روسیه توانمندی‌های نظامی خود را تقویت کرده و سالانه صدها مانور و رژه برگزار می‌کند.

 

دبیرکل ناتو گفت: ما شاهد هستیم که روسیه به طرق مختلف بسیار فعال‌تر است. طی سال‌های گذشته شاهد بودیم که روسیه چطور با قاطعیت ارتش را تقویت می‌کند؛ سه برابر شدن هزینه‌های دفاعی از سال 2000؛ توسعه توانمندی‌های جدید ارتش؛ مانور نیروها و استفاده از قدرت نظامی علیه کشورهای همسایه همه از اقدامات اخیر روسیه است.

 

استولتنبرگ به روزنامه تایمز گفت: ما همچنین شاهد هستیم که روسیه در حال استفاده از پروپاگاندا در میان متحدان ناتو در اروپاست و دقیقا به همین علت است که ناتو واکنش نشان داده است. ما با بزرگترین تقویت نظامی از زمان جنگ جهانی دوم پاسخ می‌دهیم.

 

آدام تامسون، نماینده دائم انگلیس در ناتو برآورد کرده است که در حال حاضر 180 روز طول می‌کشد تا نیرویی متشکل از 300 هزار پرسنل مستقر شود.

 

ایسنا نوشت: ایگور سوتیاگین، کارشناس مطالعات دفاعی و امنیتی در موسسه خدمات سلطنتی انگلیس گفت روسیه می‌خواهد نشان دهد که می‌تواند ناتو را بترساند و ناتو هم به روسیه می‌گوید که اگر تو قدرتنمایی کنی، ما هم آنجا حاضر خواهیم بود. 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :