موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/105829 :کد

برجام

برجام با بدعهدی آمریکا روبه‌رو است

  دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ — ۱۶:۰۴
تعداد بازدید : ۲۹۲۶۰   
 تحلیل ایران -برجام با بدعهدی آمریکا روبه‌رو است

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به اینکه برجام با بدعهدی آمریکا روبه‌رو است گفت: هدف اصلی برجام توسعه اقتصادی است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به اینکه برجام با بدعهدی آمریکا روبه‌رو است گفت: هدف اصلی برجام توسعه اقتصادی است.

 

به گزارش تحلیل ایران ، حسینعلی امیری ظهر امروز در جلسه شورای اداری که در استانداری کرمانشاه برگزار شد با بیان اینکه برجام با تلاش تیم مذاکره کننده و رهنمودهای مقام معظم رهبری به نتیجه رسید اظهار داشت: هر چند برجام با بدعهدی آمریکا روبه‌رو است اما به دنبال آن گشایش‌هایی رخ داد و سبب صادرات نفت و افزایش تولید شد.


معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به اینکه هدف اصلی برجام توسعه اقتصادی بود افزود: براساس گزارش‌ها اکنون برای دو سال و نیم ذخیره گندم در سیلوها وجود دارد و برای صادرات آن برنامه‌ریزی می‌شود.


امیری با اشاره به اینکه شرایط موجود حکایت از این دارد که تیم اقتصادی دولت عالمانه و منسجم عمل کرده است گفت: کاهش تورم بالای 40 درصد به هشت درصد در دولت یازدهم نشان دهنده این است که هدف‌گذاری دولت در این راستا صحیح بوده است.


امیری به وضعیت نابه‌سامان کشورهای همسایه از نظر اقتصادی و سیاسی اشاره کرد و گفت: اکنون بحث‌ها و نزاع‌های سیاسی خیری برای کشور ندارد و در شرایط کنونی باید منابع محدود موجود مدیریت و اولویت‌بندی شود.


وی با بیان اینکه دولت با منابع محدود مواجه است، گفت: 48 هزار میلیارد تومان یارانه پرداختی فاقد درآمد است و از بودجه عمومی دولت هزینه می‌شود بنابراین دولت همت جدی برای توسعه اقتصادی دارد.


امیری با اشاره به اینکه دولت در اواخر سال 91 و اوایل 92 در عرصه‌های مختلف با مشکلات بسیاری روبه‌رو بود اظهار داشت: در این مدت شرایط اقتصادی، تورم، مدیریت بازار و قدرت خرید مردم در موقعیت نامناسبی قرار داشت.


معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه در اواخر سال 91 شرایط اقتصادی کشور در وضعیت ناپایدار و بی‌ثبات قرار داشت به طوری که به روز هم قابل پیش بینی نبود، عنوان کرد: وضعیت اقتصادی که قابل پیش بینی نباشد به معنای عدم گردش مالی، تورم، گرانی و بیکاری است.


امیری با اشاره به اینکه در اواخر سال 91 قیمت ارز دارای حرکات سینوسی بود، گفت: در آن دوران بازاریانی که همیشه در کنار نظام و پشتوانه انقلاب به دلیل عدم ثبات اقتصادی دست به اعتصاب زدند.


وی با بیان اینکه بخش قابل توجهی از بدهکاری بانکها از گذشته بوده است، افزود: در آن دوران با بدهکاری انباشته مواجه شد تا جایی که با وجود خود کفایی گندم در سال 84 کشور در سال 91 مجبور به واردات گندم شد.


امیری با اشاره به اینکه در سال 91 بیمه‌های بین‌المللی و مبادلات بانکی مسدود شده بود، عنوان کرد: کشور از نظر بین‌المللی مشمول قطعنامه و تحریمهای ظالمانه‌ای شده بود که از نظر وضعیت اقتصادی و حقوقی بر سر کشور سنگینی می‌کرد.


تسنیم نوشت : وی با بیان اینکه امروز در صحنه اقتصادی تمام افرادی که در راستای رونق اقتصادی تلاش می‌کنند جهادگر اقتصادی هستند، عنوان کرد کشور اکنون نیازمند همدلی و انسجام است و استانهایی که هشت سال دفاع مقدس درگیر جنگ بوده‌اند باید بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :