موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/105834 :کد

تحولات سوریه

خواب تجزیه سوریه و عراق تعبیر نخواهد شد

  دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ — ۱۶:۳۳
تعداد بازدید : ۲۰۵   
 تحلیل ایران -خواب تجزیه سوریه و عراق تعبیر نخواهد شد

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه هدف دشمنان تجزیه عراق و سوریه است، گفت: این خواب و توهم آنها تعبیر نخواهد شد.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه هدف دشمنان تجزیه عراق و سوریه است، گفت: این خواب و توهم آنها تعبیر نخواهد شد.

 

به گزارش تحلیل ایران علی اکبر ولایتی عصر دوشنبه در دیدار با فیصل مقداد قائم مقام وزیر خارجه سوریه این مطلب را بیان کرد و افزود: اگر این دو کشور به کشورهای کوچک تقسیم شوند، آنها (دشمنان) می توانند راحت تر بر کشورهای منطقه تسلط پیدا کنند و دیگر این مقاومت جانانه که وجود دارد، نخواهد بود.


وی یادآور شد: به تعبیر خودشان می خواهند با این طرح برای اسرائیل امنیت بوجود بیاورند ولی این خواب و توهم آن ها تعبیر نخواهد شد.


رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به توطئه مشترک آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل سعود در منطقه، بر مقابله سوریه با این جبهه صهیونیستی - تروریستی تاکید کرد و افزود: پیروزی هایی که امروز در سوریه به دست آمده روحیه تروریست ها را تضعیف کرده است‌.


ولایتی خاطرنشان کرد: اطمینان داریم آمریکایی ها در طرحی که ریخته اند موفق نخواهند شد.
وی با بیان اینکه «موصل در آستانه بازپس گیری و عراق در آستانه پیروزی قرار دارد» تصریح کرد: به همین دلیل هم (دشمنان) ، داعشی ها را از عراق به سوریه می فرستند تا در مواقع لزوم به عنوان ابزار از آنها استفاده کنند.

** با حمایت ایران توانستیم پیروزی هایی به دست آوریم


«فیصل مقداد» قائم مقام وزیر خارجه سوریه در این دیدار گفت: «بشار اسد رئیس جمهوری سوریه به هیئت هایی که به سوریه می آیند می گوید که با دستان پاکی مثل مقام معظم رهبری به چنین پیروزی هایی دست یافتیم.»


قائم مقام وزیر خارجه سوریه ادامه داد: آمریکایی ها گمان می کنند می توانند تروریست ها را از موصل به سوریه بفرستند، ولی مطمئن هستیم نیروهای حشدالشعبی خط بطلانی بر تفکرات سخیف آمریکایی ها خواهند کشید.


مقداد با تاکید براینکه ما با نیروهای مردمی برای مقابله با تروریست ها در سوریه و عراق اتفاق نظر داریم گفت: با تکیه بر حمایت های جمهوری اسلامی ایران مصمم هستیم که به مبارزه خود با تروریست ها ادامه بدهیم.


وی با تقدیر از حمایت های مسئولان ایران خاطرنشان کرد: با حمایت های مقام های جمهوری اسلامی ایران، حزب الله لبنان و سوریه، توانستیم پیروزی های بسیاری بدست آوریم.


فیصل مقداد ادامه داد: خوشبختانه وضعیت در حلب به نفع مقاومت است و در این مسیر به سمت پیروزی می رویم.


ایرنا نوشت : قائم مقام وزیر خارجه سوریه با بیانه اینکه هدف جنگ دیوانه واری که عربستان به راه انداخته است محرومیت مقاومت از پیروزی است گفت: در مرکز سوریه هدف تروریست ها قطع ارتباط بین دمشق و حلب است. اما خوشبختانه به تازگی در جنوب سوریه ظرف یک تا دو ساعت ۹۲ تروریست را به هلاکت رساندیم و خیلی خوش بین هستیم که به زودی جنگ پایان یابد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :